نماد سایت جهان دیجیتال

OpenAI و انتشار اپلیکیشن رسمی ChatGPT برای iOS

اپلیکیشن ChatGPT برای آیفون

اپلیکیشن ChatGPT برای آیفون

معرفی نرم افزار / اپلیکیشن رسمی ChatGPT به‌صورت رایگان در اختیار کاربران آیفون و آیپد قرار گرفت، البته درحال‌حاضر تنها کاربران آمریکایی می‌توانند از آن استفاده کنند.

شرکت OpenAI، سازنده ChatGPT، اپلیکیشن این چت‌بات مبتنی بر هوش مصنوعی را برای iOS منتشر کرد و نسخه اندروید آن هم به‌زودی از راه می‌رسد. اپلیکیشن ChatGPT به‌صورت رایگان در اختیار کاربران آیفون و آیپد قرار گرفته است و از ویژگی‌هایی مانند ورودی صوتی مبتنی بر مدل شناسایی گفتار Whisper شرکت OpenAI و همچنین همگام‌سازی تاریخچه چت‌های وب با اپلیکیشن موبایل پشتیبانی می‌کند. این اپلیکیشن هم‌اکنون در اختیار کاربران آمریکایی قرار گرفته است و در هفته‌های آینده کاربران در سایر کشورها هم به آن دسترسی پیدا خواهند کرد.
OpenAI تا پیش از امروز از برنامه‌اش برای انتشار اپلیکیشن ChatGPT برای موبایل خبر نداده بود، اما با توجه به محبوبیت بالای این چت‌بات، انتشار این اپ منطقی به نظر می‌رسد. این چت‌بات مبتنی بر هوش مصنوعی در نوامبر سال گذشته میلادی منتشر شد و از آن زمان تا به امروز، به محبوبیت چشمگیری دست پیدا کرده است.

اپلیکیشن ChatGPT برای آیفون رایگان است
اپلیکیشن ChatGPT برای کاربران آیفون به‌صورت رایگان منتشر شده است، درست مانند نسخه وب. اما برای استفاده از نسخه پلاس که قابلیت‌های بیشتری را در اختیارتان قرار می‌دهد، باید ماهانه 19.99 دلار هزینه بپردازید که تفاوتی با قیمت این سرویس در نسخه وب ندارد. در سرویس پلاس سریع‌تر به سؤالات شما پاسخ داده می‌شود و سریع‌تر به قابلیت‌های جدید مانند GPT-4 دسترسی پیدا می‌کنید.


شرکت OpenAI در بیانیه‌اش برای انتشار اپلیکیشن ChatGPT برای آیفون و iOS به موارد زیر اشاره کرده است:

دریافت پاسخ‌های فوری بدون نیاز به دیدن تبلیغات یا جستجو
دسترسی به توصیه‌های کاربردی برای مواردی مانند آشپزی، برنامه‌های سفر یا نوشتن پیام‌های متفکرانه
دریافت ایده‌های الهام‌بخش و خلاقانه برای مواردی مانند ساختن کادو، طرح برای ارائه‌ها یا نوشتن شعر
افزایش بهره‌وری با مواردی مانند بازخوردگرفتن برای ایده‌ها، خلاصه‌کردن یادداشت‌ها یا دریافت کمک‌های فنی
ایجاد فرصت یادگیری در مواردی مانند زبان‌های جدید یا تاریخ
پیش از این بهترین راه برای استفاده از ChatGPT در گوشی‌های هوشمند، استفاده از اپلیکیشن بینگ مایکروسافت بود که دسترسی به چت‌بات مبتنی بر GPT-4 را برایتان فراهم می‌کند. اما حالا اپلیکیشن رسمی ChatGPT برای آیفون منتشر شده است و انتظار می‌رود تعداد کاربران آن بیش از پیش افزایش یابد.

خروج از نسخه موبایل