بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار جدید و سخت افزار و کامپیوتر : ۳۵ میلیارد تومان برای کامپیوتر قدیمی اپل

۳۵ میلیارد تومان برای کامپیوتر قدیمی اپل

کامپیوترهای قریمی و قیمتی اپل

اخبار کامپیوتر / رایانه‌ها و گجت‌های به ظاهر قدیمی ممکن است تازه‌ترین اقلام موجود در بازار نباشند، اما برخی از آن‌ها بسته به قابلیت‌ها و کارکرد‌ها با ارقام نجومی به فروش می‌رسند.

ارزش یک سری از گجت‌های قدیمی یا سیستم‌های کامل کامپیوتری در بریتانیا حتی به ۵۰۰۰۰۰ پوند (۳۱ میلیارد تومان) یا بالاتر می‌رسد. بسیاری از این‌ها به عنوان اقلام کلکسیونی در نظر گرفته می‌شوند و می‌توانند برای شما مقادیر زیادی پول به ارمغان بیاورند. صاحب خوش شانس نمونه اولیه اولین کامپیوتر اپل در سال گذشته آن را به مبلغ چشمگیری فروخت.

رایانه «اپل A-» که توسط استیو وزنیاک، یکی از بنیانگذاران این غول فناوری در سال ۱۹۷۶ به صورت دستی اسمبل شده و اتصال یافته و لحیم شده بود. در یک حراجی به قیمت ۷۰۰،۰۰۰ دلار (۳۵ میلیارد تومان) خریداری شد.

مالک قبلی این رایانه که به‌عنوان یک کالای «نادر» و «تاریخی» توصیف شده بود، پس از اینکه استیو جابز، یکی از بنیان‌گذاران اپل، کامپیوتر را به او هدیه داد، آن را به مدت ۳۰ سال نگه داشته بود.

اگر یک کامپیوتر Apple-۱ به نام خود دارید، می‌توانید در صف کسب ثروت نیز باشید. این رایانه اولین کامپیوتری بود با نام اپل تولید شد به همین دلیل امروزه از قیمت بالایی برخوردار است. تعدادی از این رایانه‌ها در حراجی فروخته شده است، از جمله یک مدل کمیاب و کاملا کاربردی که در سال ۲۰۲۰ در بوستون به فروش رفت، تقریبا به مبلغ ۴۶۰،۰۰۰ دلار (۲۳ میلیارد تومان) فروخته شد.

کامپیوتر‌های محبوب «مک» مدل‌های قدیمی دارند که مورد علاقه کلکسیونر‌ها نیز هستند. یکی از تنها دو نمونه اولیه باقیمانده از کامپیوتر اصلی مکینتاش اپل در سال ۲۰۱۹ به قیمت ۱۵۰۰۰۰ دلار (۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون) فروخته شد. نمونه اولیه که در سال ۱۹۸۳ ساخته شد، دارای درایو دیسک ۵.۲۵ اینچی «توئیگی» بود.

بازار گوشی‌های اولیه و خاص اپل نیز داغ است، به عنوان مثال مدل‌های کمیاب اولیه آیفون تا ۱۴۵۰۰۰ پوند (۸ میلیارد و ۹۹۰ میلیون تومان) در بازار فروخته می‌شوند. برای اطمینان از اینکه در بهترین معامله کالای خود را می‌فروشید، تحقیقاتی را درباره اینکه آیا می‌توانید کالای خود را به بهای بیشتری بفروشید یا خیر، انجام دهید.

منبع: همشهری

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید