بیشتر بخوانید

گوگل و رفع تحریم گوگل لنز

محدودیت گوگل لنز

اخبار اینترنت / دیجیاتو: «ایمان رحمتی‌زاده» با انتشار توییتی اعلام کرد محدودیت گوگل لنز برای کاربران ایرانی برداشته شده است. به گفته این مدیر ارشد گوگل، تا جمعه این سرویس در اختیار تمامی ایرانی‌ها قرار خواهد گرفت.
گوگل لنز یکی از پرکاربردترین سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های گوگل است که امکانات متنوعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، جستجو در موتور جستجو گوگل براساس تصاویر، امکان تشخیص بیماری‌های پوستی و… از جمله ویژگی‌های این سرویس است.

اما چندین سال است که دسترسی به این ابزار محبوب و پرکاربرد گوگل، برای ایرانی‌ها وجود ندارد. اگر با آی‌پی ایران قصد استفاده از این سرویس را داشتید با خطای 403 مواجه می‌شدید و تنها راه، استفاده از ابزارهای تغییر آی‌پی بود.

اما به نظر می‌رسد با پیگیری‌های انجام شده، این سرویس به زودی در اختیار تمامی کاربران ایرانی قرار خواهد گرفت. «ایمان رحمتی‌زاده» یکی از مدیران ارشد فایربیس گوگل با انتشار توییتی اعلام کرد:

«خبر خوش اینکه بلاک Google Lens برداشته شده و تا جمعه باید به ۱۰۰٪ کاربرهای ایرانی رولاوت بشه. Image Searchهم باید کار کنه (نه؟) فقط اگر لطفا تست کنین وقتی لنز درست شد آیا ترجمه از تصویر با اپ translate هم درست میشه یا نه؟»

لازم به یادآوری است اگر همچنان امکان استفاده از سرویس گوگل لنز را ندارید بایستی تا جمعه منتظر بمانید.

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید