نماد سایت جهان دیجیتال

گوشی جدید گوگل و سنجش دمای بدن انسان

گوشی پیکسل A ۷ گوگل

گوشی پیکسل A ۷ گوگل

اخبار فناوری / سنسور اندازه‌گیری دمای بدن گوگل پیکسل ۸ پرو روی پنل پشتی و زیر فلاش LED دوربین اصلی قرار می‌گیرد.
به گزارش ثریا درحالی‌که انتظار داشتیم گوگل در جریان رویداد I/O ۲۰۲۳ پیش‌نمایشی از گوشی‌های سری پیکسل ۸ ارائه کند، دست به چنین کاری نزد. اما حالا به نظر می‌رسد با اولین تصویر واقعی گوگل پیکسل ۸ پرو روبه‌رو هستیم که از وجود دماسنج برای اندازه‌گیری دمای بدن خبر می‌دهد.

سنسور دماسنج اینفرارد پیکسل ۸ پرو روی پنل پشتی و کنار ماژول دوربین و زیر فلاش LED درون یک المان دایره‌ای شکل قرار می‌گیرد. این دماسنج می‌تواند دمای بدن کاربر را اندازه‌گیری کند و عملکرد آن مشابه اکثر دماسنج‌های بدون نیاز به لمس بدن است.

گوگل پیکسل ۸ پرو

برای استفاده از دماسنج گوشی گوگل باید آن را تا جای ممکن به پیشانی خود نزدیک کنید، بااین‌حال نباید با پوست شما ارتباط برقرار کند. در ادامه باید گزینه شروع را بزنید و در مدت ۵ ثانیه آن را به شقیقه خود نزدیک کنید. زمانی که فرایند اندازه‌گیری دمای بدن انجام شود، گوشی می‌لرزد و این موضوع را به شما اطلاع می‌دهد.

اگرچه شاید با فرایند ساده‌ای روبه‌رو باشیم، اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که دماسنج در پنل پشتی قرار دارد و دکمه شروع روی نمایشگر ظاهر می‌شود. براساس اطلاعات کنونی، با روش کاربرپسندی برای اندازه‌گیری دمای بدن توسط گوشی گوگل روبه‌رو نیستیم، بااین‌حال شاید گوگل ترفند خاصی را برای آن در نظر گرفته باشد.

انتظار می‌رود گوشی‌های سری پیکسل ۸ شامل مدل استاندارد و پرو در ماه اکتبر به‌‎طور رسمی معرفی شوند. این محصولات به تراشه تنسور G ۳ مجهز می‌شوند و ظاهراً اندازه نمایشگر مدل پرو از پیکسل ۷ پرو کوچک‌تر و برابر ۶.۵۲ اینچ باشد. در هفته‌های آینده باید منتظر انتشار گزارش‌ها و شایعات بیشتری درباره گوشی‌های سری پیکسل ۸ گوگل باشیم.

منبع: دیجیاتو

خروج از نسخه موبایل