بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار جدید و اینترنت و شبکه های اجتماعی : گزارشی جدید در مورد سرعت اینترنت در ایران

گزارشی جدید در مورد سرعت اینترنت در ایران

گزارش سرعت اینترنت در ایران

اخبار اینترنت / طبق جدیدترین گزارش اسپیدتست، سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران در ماه آگوست به‌ترتیب برابر 11.92 و 31.33 مگابیت بر ثانیه بود.
اسپیدتست ماهانه گزارشی را درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا طبق جدیدترین گزارش آن برای ماه آگوست 2023، سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران کاهش یافته است.
در گزارش اسپیدتست برای آگوست 2023، میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان نسبت به گزارش قبلی افزایش یافته است. میانگین سرعت اینترنت موبایل در جهان از 42.38 مگابیت بر ثانیه قبلی به 43.20 مگابیت بر ثانیه رسیده. میانگین سرعت اینترنت ثابت هم از 82.59 مگابیت بر ثانیه، به 82.77 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته است.

سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران
طبق گزارش اسپیدتست برای ماه آگوست، سرعت اینترنت ثابت و موبایل در ایران به‌همراه رتبه کشورمان در فهرست، کاهش داشته است. سرعت اینترنت موبایل در ایران در ماه آگوست به 31.33 مگابیت بر ثانیه رسیده؛ درحالی‌که در گزارش قبلی این سرعت برابر 33.44 مگابیت بر ثانیه بود. با این کاهش سرعت، رتبه ایران هم 5 پله کاهش را تجربه کرده است و حالا در رتبه 72ام جهان قرار دارد.

سرعت اینترنت در ایران
سرعت اینترنت ثابت هم در کشورمان کاهش داشته و از 12.11 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به 11.92 مگابیت بر ثانیه رسیده است. در کنار کاهش سرعت، رتبه کشورمان هم چهار پله افت داشته و حالا در رتبه 152ام جهان قرار داریم.

در سطح جهان سنگاپور همچنان بالاترین سرعت اینترنت ثابت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و این سرعت برابر 254.65 مگابیت بر ثانیه است. رتبه‌های بعدی هم تغییری نداشته‌اند و همچنان هنگ‌کنگ و شیلی به‌ترتیب با سرعت‌های 243.59 و 240.43 مگابیت بر ثانیه در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

در بخش اینترنت موبایل هم رتبه‌های اول تا سوم تغییری نداشته‌اند و همچنان امارات متحده عربی با سرعت 210.89 مگابیت بر ثانیه در رتبه اول به‌چشم می‌خورد. در این میان نروژ، دانمارک و چین هرکدام با چندین پله صعود، در رتبه‌های چهارم تا ششم قرار گرفته‌اند.

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید