بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار فناوری و اخبار جدید و دوربین : کوچکترین دوربین عکاسی دنیا و ثبت رکورد گینس

کوچکترین دوربین عکاسی دنیا و ثبت رکورد گینس

کوچک ترین دوربین عکاسی دنیا

جهان دیجیتال / کوچکترین دوربین عکاسی دنیا که توانسته رکورد گینس را به نام خود ثبت کند، به تولید انبوه رسیده و در دسترس علاقه‌مندان است.

به گزارش odditycentral، کوچکترین دوربین دنیا با نام Omnivision OVM6948، ابعادی به اندازه فقط ۰/۶۵ × ۰/۶۵×۱/۱۵۸ میلی‌متر دارد. این دوربین مبتنی بر حسگری بسیار ریز است که کوچکترین حسگر تصویری دنیا به حساب می‌آید.

قرار است این دوربین روی ابزارهای پزشکی مختلف تعبیه شده و برای درمان‌های پزشکی وارد باریک‌ترین رگ‌های خونی بدن شود. از این دوربین می‌توان برای تشخیص و درمان بیماری‌های مربوط به دستگاه عصبی، چشم‌ها، گوش و حلق و بینی، قلب، ستون فقرات، اورولوژی و بیماری‌های زنان استفاده کرد.

کوچک ترین دوربین عکاسی دنیا
کوچک ترین دوربین عکاسی دنیا

تصاویری که این دوربین عکاسی آماده می‌کند، برخلاف جثه‌اش، بسیار بزرگ و با رزولوشن بالای ۴۰ هزار پیکسلی است و می‌تواند از حساس‌ترین نقاط درون بدن، تصاویری واضح و عالی تهیه کند. درضمن این دوربین تنها تراشه با قابلیت قرار گرفتن روی نوک شلنگ ابزارهای تشخیصی پزشکی است که نور هم تولید می‌کند.

دوربین Omnivision OVM6948، ۱۲۰ درجه دامنه دید دارد و دامنه فوکوس آن از ۳ تا ۳۰ میلی‌متر متغیرست. درضمن این دوربین می‌تواند در هر ثانیه تا ۳۰ فریم عکسبرداری کند.

اکنون این دوربین عکاسی رکورددار، در دسترس هر کسی که خواهان آن است قرار خواهد گرفت.

مرجع: خبر آنلاین

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید