بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار جدید و اخبار فناوری و رباتیک : کارخانه تولید ربات انسان‌نما با ساخت ۱۰ هزار ربات در سال

کارخانه تولید ربات انسان‌نما با ساخت ۱۰ هزار ربات در سال

شرکت اجیلیتی ربوتیکس و کارخانه تولید ربات

اخبار رباتیک / احداث اولین کارخانه تولید ربات انسان‌نما با ساخت ۱۰ هزار ربات در سال
اولین کارخانه تولید انبوه ربات‌های انسان‌نما در جهان، امسال افتتاح می‌شود تا تولید انبوه این ربات‌ها را به واقعیت تبدیل کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، اولین کارخانه تولید ربات‌های انسان‌نما در ایالت اورگان ایالات متحده به احتمال فراوان اواخر امسال افتتاح می‌شود.

شرکت اجیلیتی ربوتیکس(Agility Robotics) به تازگی اعلام کرده است که مقدمات افتتاح این واحد تولیدی با نام ربوفب(RoboFab) در حال انجام است. در این بیانیه مطبوعاتی ذکر شده است که ساخت این تأسیسات از سال گذشته آغاز شده است.

دامیون شلتون(Damion Shelton) یکی از هم‌بنیان‌گذاران و مدیر عامل این شرکت، گفت: افتتاح کارخانه ما یک لحظه مهم در تاریخ رباتیک، یعنی آغاز تولید انبوه ربات‌های انسان‌نمای تجاری است.

ساخت ۱۰ هزار ربات در سال

گفته می‌شود کارخانه ربوفب می‌تواند هر ساله ۱۰ هزار ربات انسان‌نما بسازد.

در سال ۲۰۲۰، این شرکت یک ربات دوپا و بدون سر به نام دیجیت(Digit) را معرفی کرد. این ربات که توسط این شرکت طراحی و ساخته شده است، جهشی قابل توجه در دنیای رباتیک، به‌ویژه در حرکت پاها و طراحی ربات‌های انسان‌نما از خود نشان داد.

ربات نسل بعدی این شرکت نیز دارای سر، دست و چشم‌های ال‌ای‌دی بود.

شلتون می‌گوید: ما دیجیت را برای حل مشکلات دشوار در نیروی کار امروزی، مانند آسیب‌ها، فرسودگی شغلی، جابجایی زیاد و شکاف‌های پر نشدنی برای نیروی کار، با چشم‌انداز نهایی افزایش توانایی انسان‌ها ساختیم.

وی افزود: زمانی که شما در حال ساخت یک فناوری جدید برای بهبود جامعه هستید، مهم‌ترین نقطه عطف زمانی است که بتوانید آن فناوری را در مقیاسی تولید انبوه کنید که بتواند تأثیر واقعی و گسترده داشته باشد.

اکنون کارخانه ربوفب که در مساحتی به وسعت ۷۰ هزار فوت مربع در حال ساخت است، سالانه بیش از ۱۰ هزار نسخه پیشرفته از دیجیت تولید خواهد کرد.

این شرکت هدف خود را تولید چند صد ربات دیجیت در اولین سال پس از احداث ربوفب قرار داده و پس از سال اول، این شرکت قصد دارد تولید خود را به حدود ۱۰ هزار ربات در سال افزایش دهد.

زمانی که کارخانه ربوفب به طور کامل راه‌اندازی شود، انتظار می‌رود بیش از ۵۰۰ کارمند داشته باشد.

دیجیت در کنار کارگران انسانی

شرکت اجیلیتی ربوتیکس اخیرا قابلیت‌های دیجیت را اصلاح و پیشرفته کرده است تا آن را به یک فناوری همه‌کاره و توانمندتر برای صنایع مختلف تبدیل کند. در این توسعه اخیر، آنها نسل بعدی دیجیت را معرفی کردند که دارای یک سر استوانه‌ای و دو چشم ال‌ای‌دی متحرک است که به صراحت برای اجرای وظایف مرتبط با لجستیک طراحی شده‌اند.

دیجیت برای کاربردهای مختلفی مانند لجستیک، توزیع و اتوماسیون صنعتی طراحی شده است. ظاهر انسان‌نما و تحرک دیجیت به آن اجازه می‌دهد تا با فعالیت‌های مختلفی که نیاز به تحرک و توانایی دارند، سازگار شود.

این ربات برای عملکرد ایمن در محیط‌های صنعتی ساخته شده است و این طور در نظر گرفته شده است که مکان‌هایی را که انسان‌ها در آن کار می‌کنند، ایمن کند و کارهای مختلف را بدون زحمت دادن به کارگران انسانی انجام دهد.

اجیلیتی ربوتیکس، دیجیت را به عنوان «اولین ربات انسان محور و چند منظوره ساخته شده برای کارهای لجستیکی» توصیف می‌کند.

گفتنی است که ربات‌های دیجیت همچنین نقشی در کارخانه جدید ربوفب خواهند داشت و وظایفی مشابه کارهایی که گفته شد را در این کارخانه نیز انجام می‌دهند که شامل جابجایی، بارگیری و تخلیه کالا می‌شود.

آندریا کمپبل، مدیر ارشد اجرایی اجیلیتی ربوتیکس می‌گوید: ما نه تنها اولین کارخانه جهان را برای ربات‌های انسان‌نما می‌سازیم، بلکه این کار را در ایالات متحده و در فاصله حدود ۳۰ مایلی از مرکز مهندسی خود انجام می‌دهیم که برای تولید انبوه و سریع ما فوق‌العاده است.

وی افزود: ما با ایجاد ربوفب به عنوان یک مرکز تولیدی پیشرفته در اورگان، توسعه و استقرار سیستم‌های رباتیک پیشرفته، پرورش نوآوری و ایجاد فرصت‌های شغلی با مهارت بالا را تسریع می‌کنیم. ما با توانایی تولید انبوه دیجیت آماده هستیم تا آینده‌ کارگری را به سمت بهتر شدن تغییر دهیم.

با راه‌اندازی این مرکز تولید جدید، مشتریانِ از پیش ثبت‌نام کرده‌ این شرکت می‌توانند ربات‌های دیجیت خود را در سال ۲۰۲۴ تحویل بگیرند. دسترسی عمومی به ربات‌های دیجیت در بازار نیز برای سال ۲۰۲۵ برنامه‌ریزی شده است.

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید