بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار جدید و اخبار هوش مصنوعی : هوش مصنوعی چت جی‌پی‌تی(ChatGPT)

هوش مصنوعی چت جی‌پی‌تی(ChatGPT)

هوش مصنوعی چت جی‌پی‌تی(ChatGPT)

معرفی هوش مصنوعی / ChatGPT یک گزینه‌ی بدیهی است، اما هیچ بحثی در مورد چت‌بات‌ها را نمی‌توان بدون ذکر نام اولین مورد موفقیت‌آمیز از شرکت OpenAI انجام داد. از زمانی که چت جی‌پی‌تی در ماه نوامبر سال ۲۰۲۲ توسعه یافت، ایده‌ی تولید متن با هوش مصنوعی به جریان اصلی تبدیل شد. این چت‌بات که دیگر یک پروژه‌ی تحقیقاتی نبود به یک موفقیت فراگیر تبدیل شد و به سرعت به سریع‌ترین برنامه‌ی فناوری در حال رشد در تمام دوران تبدیل شد و تنها طی چند ماه بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر جذب کرد. قدرت و دقت چت‌بات زبان طبیعی نکته اصلی است، اما رایگان بودن آن نیز اهمیت داشت.

چت جی‌پی‌تی یک مدل زبانی بزرگ(LLM) قدرتمند است که مکالمات طبیعی چشمگیری ایجاد می‌کند. البته دانش آن محدود به ۲۰۲۱ و پیش از آن است و بنابراین نمی‌تواند به اطلاعاتی مربوط به رویدادهای پس از آن دسترسی داشته باشد.

کنترل هوش مصنوعی
هوش مصنوعی

با این حال، چت جی‌پی‌تی به طور ویژه‌ای در متون خلاقانه خوب عمل می‌کند، بنابراین اگر از آن بخواهید داستان بنویسد یا سناریوهایی را متصور شود، این کار را به خوبی انجام می‌دهد. تا زمانی که چت جی‌پی‌تی از سلطنت خلع نشود، گزینه اصلی برای آزمایش چت‌بات‌های هوش مصنوعی، چه برای سرعت بخشیدن به کار یا صرفا برای سرگرمی باقی خواهد ماند.

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید