بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار جدید و اخبار فناوری و اخبار هوش مصنوعی : هوش مصنوعی و ردیابی کتاب‌های ممنوعه و مستهجن

هوش مصنوعی و ردیابی کتاب‌های ممنوعه و مستهجن

هوش مصنوعی و ردیابی کتاب‌های ممنوعه و مستهجن

اخبار هوش مصنوعی / طولی نکشید تا روی دیگر سکه هوش مصنوعی فاش و مشخص شد علاوه بر کاربردهای مفید، از آن برای کلاهبرداری و محتوای ناخواسته نیز استفاده می شود.

اکنون می توان سانسور را نیز به فهرست قابلیت های جدید هوش مصنوعی اضافه کرد.

طبق گزارش نشریه «گلوب گازت» هیات مدیره مدارس میسون سیتی در ایالت آیوا آمریکا از این فناوری برای ایجاد فهرستی از کتاب هایی با امکان ممنوعیت آنها در کتابخانه ها قبل از آغاز سال تحصیلی ۲۴-۲۰۲۳ میلادی استفاده کرده است.

در ماه می سال جاری میلادی قانونی در این ایالت تصویب و کیم رینولدز فرماندار آیوا آن را امضا کرد که طبق آن تغییراتی قابل توجه در برنامه آموزشی آن ایجاد می شود. طبق این قانون کتاب هایی که در کتابخانه های مدارس و کلاس های درس در دسترس قرار می گیرند باید متناسب سن دانش آموزان و بدون توصیف یا تصاویر مستهجن باشند.

در این میان منطقه مذکور از ایالت آیوا برای تضمین آنکه آرشیو کتاب ها کاملا منطبق بر قانون است به هوش مصنوعی متوسل شده است.

بریجیت اکسمن یکی از مقامات منطقه ای مدارس میسون سیتی در بیانیه ای اعلام کرد: کلاس های درس و کتابخانه های مدارس ما مجموعه وسیعی را شامل می شوند که شامل کتاب های خریداری، اهدا شده و یافته شده است. به طور واقعی نمی توان تمام کتاب ها را خواند و مواردی که شامل الزامات قانونی می شوند را جدا کرد.

در همین راستا از هوش مصنوعی برای ردیابی متون که تصور می شود ممنوع است، استفاده می شود. برای هر منطقه یک فهرست کلی از چند منبع تهیه شده که براساس شکایات قبلی از محتوای مستهجن هستند. در مرحله بعد هوش مصنوعی کتاب های فهرست را اسکن می کند تا کتاب های سانسوری مشخص شوند.

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید