بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار جدید و اخبار هوش مصنوعی : هوش مصنوعی و انتخاب بهترین بازیکنان تاریخ

هوش مصنوعی و انتخاب بهترین بازیکنان تاریخ

هوش مصنوعی و انتخاب بازیکنان برتر

اخبار هوش مصنوعی / چت جی‌پی‌تی (ChatGPT) یک نمونه از هوش مصنوعی است که به سوالات همه در تمام زمینه‌ها پاسخ می‌دهد. حالا این هوش مصنوعی بهترین تیم تاریخ لیگ قهرمانان را انتخاب کرده.
هوش مصنوعی از زمانی که در دسترس عموم قرار گرفته، باعث تحولات زیادی شده و به ویژه بعد از رونمایی از ChatGPT که به کمک هوش مصنوعی به انواع پرسش‌ها پاسخ می‌دهد، افراد همه نوع سوالی را از آن پرسیده‌اند. در این مورد خاص، از هوش مصنوعی پرسیده شد بهترین یازده بازیکن تاریخ لیگ قهرمانان کدامند؟ و اسامی بازیکنانی که بیرون از این فهرست ماندند، باعث بروز جنجال در بین هواداران فوتبال شده است.
یازده بازیکن برتر لیگ قهرمانان
هوش مصنوعی در ابتدا مشخص کرد که سیستم 4-3-3 بهترین سیستم برای انتخاب بازیکنان است، تاکتیکی که مربیان زیادی از جمله آنچلوتی و زیدان برای فتح لیگ قهرمانان از آن استفاده کرده‌اند.
اما مرد شماره یک این فهرست کسی نیست جز مانوئل نویر که دو بار در سال‌های 2013 و 2020 با بایرن مونیخ قهرمان این رقابت‌ها شده است.

در دفاع، کافو که سال 2007 با میلان قهرمان شد، در سمت راست قرار می‌گیرد. فرانتس بکن باوئر و پائولو مالدینی نیز در دفاع آخر جا می‌گیرند. ستاره آلمانی سه سال پیاپی با بایرن (1974، 75 و 76) فاتح اروپا شده و اسطوره ایتالیایی با میلان در سال‌های 89، 90، 94، 2003 و 2007 پنج بار به مدال طلا رسیده است. در دفاع چپ هم روبرتو کارلوس قرار می‌گیرد که سه بار با رئال در 98، 2000 و 2002 جام را بالای سر برده است.

در خط میانی، ژاوی و اینیستا به لطف قهرمانی با بارسا در سال‌های 2006، 2009، 2011 و 2015 در تیم منتخب جا می‌گیرند. خط میانی را زین‌الدین زیدان کامل می‌کند که ستاره مادریدی‌ها در قهرمانی سال 2002 بود.

در خط حمله، یک بار دیگر بارسا و رئال سلطه خود را نشان دادند. جای لیونل مسی با قهرمانی‌هایی که همراه ژاوی و اینیستا به دست آورده، محفوظ است. خط حمله با دو مادریدی، کریم بنزما و رئال مادرید کامل می‌شود. رونالدو یک بار با منچستر یونایتد در 2008 و چهار بار با رئال در 2014، 2016، 2017 و 2018 عنوان قهرمانی را به دست آورده. بنزما در چهارتای آخری با رونالدو شریک بوده و یکی را هم در 2022 به دست آورده است.

غایب‌ها
خیلی از هواداران فوتبال به این انتخاب‌ها معترض هستند و بیش از همه به گزینش کریم بنزما نقد وارد می‌کنند. خیلی‌ها معتقدند باید لوییس سوارس، ساموئل اتوئو و یا دیدیه دروگبا به جای بنزما قرار می‎گرفت. عده‌ای نیز جای کافو را متعلق به دنی آلوز می‌دانند.

غیبت مودریچ که پنج بار قهرمان اروپا شده هم باعث تعجب شده و عده‌ای معتقدند باید هافبک کروات به جای زیدان در ترکیب تیم قرار می‌گرفت. همین مورد درباره مارسلو، دفاع چپ رئال هم گفته می‌شود.

به هر حال، هوش مصنوعی هم دلایل خودش را دارد…

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید