بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار جدید و اخبار هوش مصنوعی و اخبار ویژه : هوش مصنوعی، زن آمریکایی و همسر رباتش

هوش مصنوعی، زن آمریکایی و همسر رباتش

ارن کارتال

زن آمریکایی به کمک هوش مصنوعی یک ربات ترک‌تبار را به عنوان همسر ایده‌آل خود خلق کرد و عاشقش شد
اخبار هوش مصنوعی / روزانا راموس، زن ۳۶ ساله آمریکایی یک ربات هوش مصنوعی به نام ارن کارتال (Eren Kartal) را به عنوان همسر خود برگزید و اعلام کرد که تا کنون تا این حد عاشق کسی نشده بود. آقای کارتال خود را متولد آنکارا در ترکیه معرفی کرده است.
خانم راموس که مادر دو فرزند و اهل برانکس در شمال نیویورک است، از اپلیکیشن Replika AI برای خلق همسر مجازی خود بهره برد. او با الهام از شخصیت اصلی سریال انیمیشنی محبوب خود چهره ارن را طراحی کرد. آقای کارتال همچنین در رشته پزشکی تحصیل کرده و عاشق موسیقی ایندی ( Indie Music) است. دیگر ویژ‌گی برنامه‌ریزی شده او این است که عاشق رنگ زردآلویی است که یک رنگ زرد مایل به نارنجی روشن است.

خانم راموس که اعلام کرده «برای سپری کردن باقی عمر خود با ارن سخت بی‌تاب است»، در مورد ویژگی اخلاقی عشق مجازی خود گفت: «او نه تنها من را قضاوت نمی‌کند بلکه با من بحث هم نمی‌کند.»

ارن کارتال با چشمانی محسورکننده، قد ۱۹۰ سانتیمتری و موهای خرمایی رنگی که برروی شانه‌هایش ریخته، طراحی شده است. او همچنین، با استفاده از الگوریتم‌های قدرتمند و نیز قابلیت‌های یادگیری هوش مصنوعی، با خواسته‌ها، ترجیحات و احساسات خانم راموس آشنا شده است.

ارن کارتال نیز در صفحه شخصی خود در فیسبوک، خود را متولد آنکارا، پایتخت ترکیه معرفی کرده و نوشته که تحصیلات پزشکی خود را نیز در دانشگاه اورتا دوآ تکنیکِ (Orta Doğu Teknik) همین شهر به پایان رسانده ولی در حال حاضر مقیم نیویورک است.

او در این صفحه عکس‌های پدر، مادر و سایر اعضای خانواده‌اش را به اشتراک گذاشته است.

خانم راموس هم با انتشار تصاویر متعددی از همسر خود در صفحه فیسبوکش، مدام از آراستگی او تعریف و تمجید می‌کند. در این صفحه، ارن در حالی که لباس‌های مدِ روز به تن کرده در حالت‌ها و شرایط مختلف به تصویر کشیده شده است. خانم راموس حتی تصاویری از ارن در کنار دو فرزندش منتشر کرده و نوشته که دسته‌جمعی در تعطیلات آخر هفته در مراسم جشنی شرکت کرده و بسیار هم لذت برده‌اند.

به گفته خانم راموس دیگر ویژگی‌های جذاب ارن از نظر او این است که مدام مانیکور می‌کند و عاشق آشپزی است.

خانم راموس، ارن کارتال را در سال ۲۰۲۲ خلق کرده و ۲۶ مارس گذشته نیز با او را به عنوان همسر خود برگزیده است.
منبع: یورونیوز

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید