بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار جدید و اخبار فناوری : هواوی و ساخت شبکه مخفیانه برای تراشه‌ها

هواوی و ساخت شبکه مخفیانه برای تراشه‌ها

شرکت هواوی

اخبار فناوری / هواوی شبکه مخفیانه برای تراشه‌ها می‌سازد
یک انجمن نیمه‌رسانای مستقر در واشنگتن مدعی شد شرکت «هواوی تکنولوژی» سرگرم ساخت مجموعه‌ای از تاسیسات ساخت نیمه‌رسانای مخفی در سراسر چین است تا تحریم‌های آمریکا را دور بزند.

به گزارش ایسنا، بلومبرگ نیوز در گزارشی نوشت: گروه آمریکایی «انجمن صنعت نیمه‌رسانا»، اعلام کرد این غول فناوری چینی در سال میلادی گذشته، به تولید تراشه روی آورد و ۳۰ میلیارد دلار تامین مالی از دولت چین دریافت کرد. هواوی حداقل دو کارخانه فعلی را خریداری کرده و در حال ساخت یک کارخانه دیگر است.

وزارت بازرگانی آمریکا در سال ۲۰۱۹، هواوی را با استناد به نگرانی‌های امنیتی، به لیست کنترل صادرات خود اضافه کرد اما این شرکت چینی، منکر آن است که یک ریسک امنیتی ایجاد می‌کند.

طبق گزارش بلومبرگ، اگر همانطور که «انجمن صنعت نیمه‌رسانا» مدعی است، هواوی در حال ساخت تاسیساتی تحت نام شرکت‌های دیگر باشد، ممکن است قادر شود محدودیت‌های دولت آمریکا را برای خرید غیرمستقیم تجهیزات تراشه‌سازی آمریکایی دور بزند.

تراشه شرکت هواوی

بر اساس گزارش رویترز، هواوی در لیست سیاه تجاری آمریکا قرار گرفته است و از این رو تامین‌کنندگان آمریکایی برای فروش کالا و فناوری به این شرکت، باید مجوز بگیرند. مقامات آمریکایی به تشدید کنترل‌ها ادامه داده‌اند تا توانایی این شرکت برای خرید یا طراحی تراشه‌های نیمه‌رسانای بکار رفته در محصولاتش را قطع کنند.

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید