بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار جدید و اخبار فناوری : همکاری مشترک گوگل و سامسونگ برای پرچمدار جدید

همکاری مشترک گوگل و سامسونگ برای پرچمدار جدید

گلکسی زد فلیپ ۵

اخبار فناوری / شایعه‌ای جدید می‌گوید سامسونگ مشغول همکاری با گوگل است تا اپ‌های این شرکت هم برای گوشی آینده‌اش بهینه شوند. این اپ‌ها شامل مواردی مانند مپس، یوتوب و Messages می‌شود؛ بنابراین خریداران گلکسی زد فلیپ ۵ می‌توانند بدون بازکردن دستگاه، پیام ارسال کنند، ویدیو ببینند و مسیر خود را دنبال کنند.


به گزارش جهان دیجیتال، ظاهراً سامسونگ درحال همکاری با گوگل است تا اپلیکیشن‌های این کمپانی برای نمایشگر بیرونی گلکسی زد فلیپ ۵ بهینه‌سازی شود.
سامسونگ در نسل بعدی گلکسی زد فلیپ از نمایشگر بسیار بزرگ‌تری نسبت به گذشته استفاده خواهد کرد. طبق شایعات، گلکسی زد فلیپ ۵ نمایشگر بیرونی ۳.۴ اینچی خواهد داشت و به همین دلیل، اپ‌های سامسونگ و ظاهراً گوگل برای آن بهینه خواهند شد.

مسلماً سامسونگ باید اپلیکیشن‌هایش را برای نمایشگر بزرگ گلکسی زد فلیپ ۵ بهینه‌سازی کند، اما شایعه‌ای جدید می‌گوید که گوگل هم دست به چنین کاری می‌زند. برای مثال، احتمالاً یک رابط کاربری منحصربه‌فرد از گوگل مپس برای نمایشگر بیرونی این گوشی هوشمند طراحی می‌شود تا کاربران بدون بازکردن دستگاه، به اطلاعات مدنظرشان دسترسی پیدا کنند.

بهینه‌سازی اپ‌های گوگل برای نمایشگر بیرونی گلکسی زد فلیپ ۵

از همین حالا و پیش از معرفی رسمی می‌دانیم که سامسونگ درحال بهینه‌سازی کیبورد خود برای استفاده روی نمایشگر بیرونی گلکسی Z Flip ۵ است تا کاربران بتوانند روی این پنل تایپ کنند. علاوه‌براین، می‌توانید وب‌گردی کرده یا تقویم را بررسی کنید. درحقیقت اکثر اپ‌های سامسونگ برای استفاده روی این نمایشگر بهینه‌سازی می‌شوند.

این تمام ماجرا نیست؛ چرا که شایعه‌ای جدید می‌گوید سامسونگ مشغول همکاری با گوگل است تا اپ‌های این شرکت هم برای گوشی آینده‌اش بهینه شوند. این اپ‌ها شامل مواردی مانند مپس، یوتوب و Messages می‌شود؛ بنابراین خریداران گلکسی زد فلیپ ۵ می‌توانند بدون بازکردن دستگاه، پیام ارسال کنند، ویدیو ببینند و مسیر خود را دنبال کنند.

با توجه به رابطه نزدیکی که میان سامسونگ و گوگل وجود دارد، این شایعه به‌احتمال‌زیاد درست خواهد بود. البته باید به این موضوع هم اشاره کرد که بهینه‌شدن اپ‌ها برای نمایشگر کوچک گوشی‌های تاشوی صدفی می‌تواند به نفع کل پلتفرم اندروید و البته گوشی‌های تاشوی احتمالی آینده گوگل باشد.

منبع: دیجیاتو

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید