بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار جدید و اخبار هوش مصنوعی : هشدار پلیس آمریکا و کلاهبرداری مجازی با هوش مصنوعی

هشدار پلیس آمریکا و کلاهبرداری مجازی با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی و کلاهبرداری مجازی

اخبار هوش مصنوعی / هشدار پلیس آمریکا: فتوشاپ را فراموش کنید، هوش مصنوعی را بچسبید
اخیرا پلیس FBI (آمریکا) هشدار داد که کلاهبردارهای مجازی با استفاده از هوش مصنوعی و فناوری جعل عمیق (Deep Fake) ویدیو و تصاویر مستهجن از چهره افراد مختلف تهیه کرده و از آنها اخاذی می‌کنند.
یکی از دردسرهایی که فناوری جعل عمیق برای مردم، به‌ویژه افراد سرشناس، به وجود آورده است،‌ ایجاد تصاویر و فیلم‌های دروغین و گاه مستهجن از آنهاست. متاسفانه این مشکل گسترش پیدا کرده و گریبان افراد عادی را هم گرفته است.

اخیرا پلیس FBI هشدار داده شکایت‌های متعددی از افراد جامعه دریافت کرده است مبنی بر اینکه مجرمان و کلاهبردارهای مجازی از چهره‌شان با استفاده از جعل عمیق، تصاویر و فیلم‌های مستهجن ساخته و آنها را تهدید به انتشار این تصاویر جعلی کرده‌اند. این مجرمان معمولا تصاویر جعلی را در رسانه‌های اجتماعی،‌ انجمن‌های عمومی یا وب‌سایت‌های مستهجن منتشر می‌کنند.

در فناوری جعل عمیق، می‌توان تصاویری آنقدر واقعی از چهره یک نفر روی بدن یک نفر دیگر ایجاد کرد ‌که جعلی بودن آن مشخص نباشد. روزبه‌روز به توانایی این فناوری اضافه می‌شود تا جایی‌که گاهی‌اوقات تشخیص چهره جعلی از اصل آن کاملا مشکل می‌شود.

بنابه گفته FBI،‌ کلاهبرداران مجازی از قربانیان خود که برخی از آنها کودک هستند،‌ پول نقد، کارت هدیه یا حتی عکس‌های جنسی واقعی می‌خواهند. پلیس از مردم می‌خواهد که هرگز تصاویر و فیلم‌های شخصی خود را در رسانه‌های اجتماعی منتشر نکنند تا مورد سوء‌استفاده مجرمان قرار نگیرند.

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید