بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > معرفی کتاب : معرفی کتاب کلید واژگان کامیپوتر

معرفی کتاب کلید واژگان کامیپوتر

کتاب کلید واژگان کامیپوتر

کتاب کلید واژگان کامیپوتر نوشتۀ فرشاد مرادی، به عنوان “اولین فرهنگ جامع واژگان و اصطلاحات کامپیوتر”، بیش از 400 لغت و اصطلاح به همراه تلفظ و تصویر قابل استفاده برای کاربران مبتدی تا پیشرفته را دربرمی‌گیرد.

واژگان در دانش زبان‌شناسی مسافر محسوب می‌شوند. آن‌ها از زبانی به زبان دیگر سرایت می‌کنند، تلفظ و گاهی بار معنایی جدید پیدا می‌کنند، از زبان دوم به زبان سومی منتقل می‌شوند و حتی گاهی پس از سفر به زبان‌های گوناگون با شکل و تلفظ جدید به زبان مبدا باز می‌گردند.

با گسترش رایانه و فناوری‌های مربوط به آن در جامعۀ ایران، زبان فارسی پر از واژگانی شده است که گرچه ریشه‌ای غیر فارسی دارند، اما امروز توسط فارسی زبان استفاده و فهم می‌شوند. واژگانی مانند کامپیوتر، هارد، مانیتور، رَم، یو اس بی، سی دی، دی وی دی، بلو ری، اینترنت، وب، سایت، وبلاگ، مودم، روتر و ده‌ها واژه دیگر که هر روز بر شمارِ آن‌ها افزوده می‌شوند.

در چنین فضایی آشنا نبودن با این واژگان جدید به منزله ناتوانی در فهم زبان گفتاری و نوشتاری جامعه است. کتاب کلید واژگان کامیپوتر (key to computer terms) تلاش می‌کند با توضیح رایج‌ترین واژه‌های حوزه فناوری اطلاعات، ابزاری برای درک دقیق‌تر این مفاهیم باشد. مخاطب واژه‌نامه‌ها و فرهنگ‌ها بسیار گسترده هستند. از مردم عادی که به واژگان جدید در رسانه‌های دیداری و نوشتاری برمی‌خورند تا کسانی که کاربر یک رایانه شخصی، لپ تاپ یا رایانه لوحی (تبلِت) هستند و به خرید رایانه و نرم‌افزارهای مختلف می‌پردازند.

شما می‌توانید در این کتاب بیشترِ واژه‌های عمومی حوزۀ رایانه را پیدا کرده و با کمکِ توضیحات و عکس‌هایِ کتاب، دیدی کلی نسبت به این مفاهیم پیدا کنید.

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید