بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار بازی و اخبار جدید : معرفی بازی Baldur’s Gate 3

معرفی بازی Baldur’s Gate 3

Baldur’s Gate

اخبار بازی / استودیو Larian رسماً اعلام کرد که به‌منظور دوری از ماه انتشار بازی Starfield، تاریخ انتشار Baldur’s Gate 3 را تغییر داده است. این بازی نقش‌آفرینی یک ماه زودتر برای کامپیوتر منتشر می‌شود. نسخه پلی‌استیشن 5 نیز یک ماه پس از آن از راه خواهد رسید. این شرکت همچنین قول داد که بازی را برای ایکس‌باکس هم منتشر کند. تیمی از مهندسان مایکروسافت به این شرکت کمک می‌کنند تا بازی برای کنسول سری اس بهینه شود.

طبق گفته استودیو لاریان، دلیل تأخیر نسخه PS5 بازی بالدور گیت 3، بهینه‌سازی بیشتر است. آن‌ها برای ارائه 60 فریم در ثانیه آماده می‌شوند و تقریباً نزدیک این رقم هستند. انتشار بازی استارفیلد در ماه سپتامبر باعث شده تا سازندگان Baldur’s Gate 3، تصمیم اولیه خود را تغییر دهند. مدیران لاریان نمی‌خواهند که بازی جدیدشان با استارفیلد به تداخل بخورد و مورد توجه قرار نگیرد. در نتیجه نسخه کامپیوتر روز 3 اوت (دوازدهم مرداد) منتشر می‌شود. نسخه PS5 نیز روز ششم سپتامبر (پانزدهم شهریور) از راه خواهد رسید.

یکی از مهم‌ترین تغییرات، انتشار بازی Baldur’s Gate 3 برای ایکس‌باکس سری است. توسعه‌دهنده مدتی پیش از قدرت کنسول سری اس انتقاد کرد و گفت که امکان ارائه حالت تقسیم صفحه (Split-Screen) روی این کنسول وجود ندارد. از آنجایی که مایکروسافت اجازه انتشار جداگانه بازی برای سری ایکس را نمی‌دهد، لاریان به‌طور کل نسخه ایکس‌باکس را حذف کرد. مذاکره میان این دو شرکت ادامه داشته و در نتیجه آن، نسخه ایکس‌باکس هم منتشر می‌شود. البته استودیو می‌گوید که باید قید یک سری شروط اولیه را بزند و عملکرد بازی روی سری را کاهش دهد.

بازی Baldur’s Gate

تاریخ انتشار Baldur’s Gate 3
لاریان در حال آماده‌سازی برای انتشار بالدور گیت 3 است. ماکسیمم سطح به دوازده افزایش پیدا کرده است. همچنین دو نژاد جدید نیز هنگام انتشار در دسترس قرار می‌گیرند. اولین نژاد Dragonborn است و دومی نیز Half-Orc. قرار است این نژادها در مراسم ویژه‌ای معرفی می‌شوند. قرار است که یک کلاس شخصیتی راهب (Monk) جدید نیز معرفی شود. یک کاراکتر تازه به نام Karlach نیز در دسترس قرار می‌گیرد. در پایان باید به وردهای تازه‌ای اشاره کرد که در دمو اولیه در دسترس نبودند.

قوی ترین جادوگران در بازی های نقش آفرینی
با اعلام تاریخ انتشار Baldur’s Gate 3، تنها 35 روز تا انتشار نسخه 1.0 مانده است. این بازی به مدت شش سال است در دست توسعه است و در طی سه سال گذشته به‌صورت محدود در دسترس بوده است. بازخوردهای طرفدارها در طی سه سال اخیر به این بازی شکل داده است و کاربران کامپیوتر می‌توانند روز دوازدهم مرداد، ماجراجویی نفس‌گیری را قبل از استارفیلد شروع کنند.

منبع: TheGamer

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید