بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار جدید و اخبار فناوری و موبایل : مشخصات گوشی جدید شیائومی

مشخصات گوشی جدید شیائومی

شیائومی ۱۴ پرو

براساس اعلام NotebookCheck، شیائومی نسل بعد گوشی‌های پرچمدارش را با تراشه‌ی Snapdragon 8 Gen 3 عرضه خواهد کرد که البته انتظار می‌رود اکثر تولیدکنندگان محصولات اندرویدی، دستگاه‌های رده‌بالای ۲۰۲۴ خود را با این سیستم-روی-چیپ عرضه کنند.


درحالی‌که حدود ۶ ماه تا معرفی سری شیائومی ۱۴ باقی مانده، شناسه مدل نسخه‌های مختلف این گوشی‌ها به‌صورت آنلاین فاش شد.
اولین نشانه‌ها از سری شیائومی ۱۴ در پایگاه داده‌ی IMEI نمایان شد. درحال حاضر شماره مدل چهار نسخه از این گوشی‌ها در شرکت‌هایی مثل GSMChina به ثبت رسیده که دو مورد آن مربوط به مدل‌های چینی و دو مورد دیگر مربوط به مدل‌های جهانی است. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، 23127PN0CG و 23127PN0CC به‌ترتیب مربوط به نسخه‌ی جهانی و چینی شیائومی ۱۴ استاندارد و 23116PN5BG و 23116PN5BC مربوط به شیائومی ۱۴ پرو است.

به‌طور معمول، فاش شدن شماره مدل گوشی‌های شیائومی یعنی این شرکت قصد دارد چنین دستگاهی را به بازار عرضه کند. بدین‌ترتیب رقم ۲۳۱۱ و ۲۳۱۲ نشان می‌دهند غول فناوری چینی امید دارد پرچم‌داران جدیدش را در ماه نوامبر یا دسامبر معرفی کند. طبق اعلام افشاگر معروف خبرهای فناوری، Digital Chat Station، سری شیائومی ۱۴ در ماه نوامبر یا یک ماه زودتر از تاریخ معرفی سری شیائومی ۱۳ معرفی خواهد شد. به‌هر حال هیچ تضمینی وجود ندارد که شیائومی ۱۴ یا شیائومی ۱۴ پرو برای بازارهای جهانی در چنین تاریخی معرفی شوند. با توجه به تاریخ عرضه‌ی سری شیائومی ۱۳، انتظار می‌رود نسل بعدی پرچم‌داران این شرکت در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۴ دردسترس خریداران خارج از چین قرار گیرد.

براساس اعلام NotebookCheck، شیائومی نسل بعد گوشی‌های پرچمدارش را با تراشه‌ی Snapdragon 8 Gen 3 عرضه خواهد کرد که البته انتظار می‌رود اکثر تولیدکنندگان محصولات اندرویدی، دستگاه‌های رده‌بالای ۲۰۲۴ خود را با این سیستم-روی-چیپ عرضه کنند. علاوه‌براین گفته می‌شود یکی از مدل‌های سری شیائومی ۱۴ با نام رمز N7 عرضه خواهد شد که البته به‌نظر می‌رسد ارتباط مستقیمی با شیائومی 12X ندارد و درحال حاضر مشخص نیست در بازارهای جهانی عرضه خواهد شد یا خیر.

منبع: زومیت

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید