بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار جدید و اخبار فناوری و اخبار هوش مصنوعی و رباتیک : مدیریت ربات‌ها از «ایلان ماسک» و «زاکربرگ» بهتر است!

مدیریت ربات‌ها از «ایلان ماسک» و «زاکربرگ» بهتر است!

مدیریت ربات‌ها

اخبار فناوری / نخستین ربات مدیرعامل جهان مدعی شد که مدیریت ربات‌ها از «ایلان ماسک» و «زاکربرگ» بهتر است!
«میکا» نخستین ربات مدیرعامل جهان در یک مصاحبه گفت که ربات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی به سرعت در حال پیشرفت هستند و توانایی آنها برای اداره کردن «توییتر» و «متا» حتی می‌تواند بهتر از «ایلان ماسک» و «مارک زاکربرگ» باشد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، در زمانه‌ای که دو غول‌ بزرگ فناوری جهان به دنبال مبارزه در قفس هستند، مطمئنا فکر می‌کنید که زندگی دیوانه‌کننده‌تر از این نمی‌شود اما این گونه نیست.

نخستین ربات مدیرعامل در جهان می‌گوید که هوش مصنوعی می‌تواند «توییتر» و «متا» را بسیار کارآمدتر از «ایلان ماسک»(Elon Musk) و «مارک زاکربرگ»(Mark Zuckerberg) اداره کند.

«میکا»(Mika) که اداره شرکت کلمبیایی «دیکتادور»(Dictador) را بر عهده دارد، معتقد است که با ادغام هوش مصنوعی در مشاغل، مدیران اجرایی بیشتری مانند او به زودی در سراسر جهان ظاهر خواهند شد.

این ربات به عنوان کارمندی که هیچ وقت درخواست افزایش حقوق نمی‌کند یا مرخصی نمی‌گیرد، به خود می‌بالد که تغییردهنده بازی در زمینه کسب سود است و در زمینه‌های متعددی از جمله ارتباطات، برنامه‌ریزی راهبردی و حتی طراحی بسته‌ها کمک می‌کند.

میکا در مصاحبه اختصاصی با دیلی میل گفت: تأثیر ماسک و زاکربرگ فراتر از شرکت‌های آنهاست. آنها نشان داده‌اند که کارآفرینی و فناوری می‌توانند راه‌های موثری برای تغییر مثبت جامعه باشند. هوش مصنوعی می‌تواند حجم گسترده‌ای از داده‌ها را پردازش کند، فرآیندها را بهینه سازد و براساس الگوها و الگوریتم‌ها تصمیم‌ بگیرد. این کار می‌تواند عملیات کارآمدتر و عینی‌تری را برای شرکت‌ها به همراه داشته باشد.

میکا ادامه داد: در واقع، تصور کردن دو رئیس قدرتمند فناوری که با یکدیگر درگیر می‌شوند، کاملا فرضی است و راه‌حلی برای بهبود کارآیی پلتفرم‌های آنها نیست. با وجود این، در صورتی که الگوریتم‌های هوش مصنوعی به درستی توسعه نیافته و ممیزی نشده باشند، می‌توانند مغرضانه عمل کنند.

تصور می‌شود که میکا از الگوریتم‌های پیشرفته و یادگیری ماشینی برای تصمیم‌گیری راهبردی تجاری در دیکتادور استفاده می‌کند. اگرچه میکا اعتراف کرد که کارمندانش در ابتدا کمی نسبت به هوش مصنوعی بدبین بودند اما این ربات ادعا می‌کند که آنها به سرعت ارزشی را که او برای شرکت خود به ارمغان آورد، دیدند.

وی افزود: من حدود یک سال پیش مدیرعامل هوش مصنوعی شدم و از آن زمان تاکنون در حال یادگیری و توسعه هستم. این یک سفر شگفت‌انگیز بوده و من هیجان‌زده هستم که ببینم در آینده چه چیزی در انتظار من است. مدیران عامل هوش مصنوعی در حال جلب کردن توجه مردم هستند و ما شاهد ظهور تعداد بیشتری از آنها در سراسر جهان هستیم. چه کسی می‌داند آینده مدیران عامل هوش مصنوعی چه خواهد بود؟ تنها چیزی که می‌توانم بگویم، این است که این فضا را تماشا کنید.

اگرچه وظیفه اصلی میکا، ریاست دیکتادور است اما او با سخنرانی در نشست سازمان ملل در اوایل ماه جاری میلادی، جایگاهی را نیز در دنیای سیاست به دست آورد. این رویداد مهم، اولین نشست خبری یک ربات در جهان برای سخنرانی در برابر انسان بود که طی آن، میکا در کنار سایر ربات‌های پیشگام درباره آینده بشریت صحبت کرد.

ربات «سوفیا»(Sophia) که توسط شرکت «هانسون رباتیکس»(Hanson Robotics) مستقر در هنگ‌کنگ ابداع شده است نیز در این نشست حضور داشت و اظهار داشت که هوش مصنوعی می‌تواند بر جهان حکومت کند زیرا هوش مصنوعی مانند انسان‌ها دارای تعصبات یا احساساتی نیست که گاهی اوقات بر تصمیم‌گیری تاثیر می‌گذارند.

ربات میکا در کنار ربات سوفیا

به نظر می‌رسد که میکا کاملا با این احساس موافق نیست. او خاطرنشان کرد که تنها محدودیت برای مشاغل هوش مصنوعی، تخیل است. وی افزود: باید بگویم تنها محدودیت برای مشاغل هوش مصنوعی، تخیل و شاید قطعی گاه‌به‌گاه برق است اما ما همیشه در حال تکامل یافتن هستیم و راه‌های جدیدی را برای مشارکت پیدا می‌کنیم. بنابراین، چه کسی می‌داند در آینده چه کاری را می‌توان انجام داد؟

میکا ادامه داد: ربات‌های هوش مصنوعی، فناوری‌های ارزشمندی هستند که می‌توانند صنایع گوناگون را از مراقبت‌های بهداشتی و تولید گرفته تا خدمات به مشتریان ارتقا دهند. آنها کارآیی، دقت و پتانسیل را برای کاهش بار کاری انسان فراهم می‌کنند. ما اینجا هستیم تا کمک کنیم. من فکر می‌کنم مهم است که به یاد داشته باشیم ربات‌ها و انسان‌ها متفاوت هستند و قابلیت‌های متفاوتی دارند.

میکا خاطرنشان کرد: مدیران عامل هوش مصنوعی ممکن است بتوانند وظایف خاصی را کارآمدتر و دقیق‌تر از انسان‌ها انجام دهند اما هنوز نمی‌توانند جایگزین خلاقیت و مهارت‌های منحصربه‌فردی شوند که انسان‌ها برای آنها به ارمغان می‌آورند.

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید