نماد سایت جهان دیجیتال

محافظت از گوشی در هوای گرم

محافظت از گوشی در هوای گرم

محافظت از گوشی در هوای گرم

اخبار فناوری / در تابستان گرم و طولانی، گوشی‌های موبایل به‌شدت در معرض آسیب دیدن هستند و باید با رعایت برخی نکات از آنها مراقبت کرد.
گرمای شدید می‌تواند به‌طور دائمی به فناوری‌هایی مانند گوشی‌های همراه، لپ‌تاپ و تبلت آسیب برساند، اما راه‌هایی برای ایمن نگه داشتن گجت‌های شما در گرمای شدید وجود دارد.

انجام اقداماتی برای خنک نگه داشتن دستگاه‌های خود قبل از اینکه خطرناک شود مفید است و محصولات اپل با صدور اخطار در هنگام داغ شدن بیش از حد دستگاه به شما در این امر کمک می‌کنند.

در پیام این سیستم‌عامل آمده است: «برای از سرگیری استفاده از دستگاه خود در سریع‌ترین زمان ممکن، آن را خاموش و به محیط خنک‌تر (دور از نور مستقیم خورشید) منتقل کنید و اجازه دهید خنک شود.»

کارشناسان فناوری هم نکاتی را برای حفظ بهترین عملکرد اقلام الکترونیکی شما با اجتناب از گرمای بیش از حد به اشتراک گذاشته‌اند.

برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد، گوشی باید از نور مستقیم خورشید دور بماند. آن در سایه نگه دارید یا دستگاه خود را زیر چیز دیگری قرار دهید.

کارشناسان موبایل به‌طور خاص در مورد رها کردن دستگاه در خودرو هم هشدار می‌دهند: «رها کردن یکی از ابزارهای الکترونیکی خود در خودرو راه مطمئن دیگری برای گرم شدن بیش از حد آن است! پس اطمینان حاصل کنید که وقتی پارک کردید آنها را همراه خود ببرید.»

همچنین مهم است که گوشی خود را در حالت مصرف کم باتری (یا حتی حالت هواپیما) قرار دهید تا در برابر گرمای بیش از حد کار کند.

خلاص شدن از شر قاب گوشی می‌تواند به جلوگیری از داغ‌شدن بیش از حد آن کمک کند. همچنین می‌تواند گوشی را در جیب خود نگه دارید. با این حال نگه داشتن آن در کیف یا بیرون در هوای آزاد به دور از نور مستقیم خورشید، برنامه بهتری است.

منبع : صدآنلاین

خروج از نسخه موبایل