بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار جدید و اخبار فناوری و موبایل : شارژ معکوس سامسونگ و معرفی گوشی های دارای این قابلیت

شارژ معکوس سامسونگ و معرفی گوشی های دارای این قابلیت

شارژ معکوس سامسونگ

اخبار موبایل / شارژ معکوس سامسونگ می‌توانید دیوایس‌های دیگر خود را در مواقع ضروی شارژ کنید تا بتوانید در هر زمان حتی بدون برق و وجود پاور بانک از لوازم جانبی خود استفاده کنید. در واقع تکنولوژی شارژ معکوس گوشی شما را به یک شارژر تبدیل کرده و با استفاده از آن می‌توانید دیوایس‌هایی که از فناوری Qi پشتیبانی می‌کنند را شارژ کنید.
تکنولوژی شارژ معکوس، در خصوص شارژ کردن دیوایس‌های دیگر که در مواقع استفاده‌ی ضروری که برق یا پاور بانکی در دسترس خود ندارید، بوجود آمده است. سرعت شارژ معکوس سریع نیست و همانند نسل اول شارژر وایرلس معمولی که برای اولین بار روی باتری s۶ پیاده شد راه طولانی برای افزایش سرعت در پیش دارد. شارژ بی‌سیم یا معکوس یک تکنولوژی جدید است و حتما در آینده با سرعت بیشتری در دسترس خواهد بود؛ اما در حال حاضر شارژ معکوس دارای استانداردهایی که شارژرها دارند، برخوردار نیست.

بدون برق گجت‌های خود را شارژ کنید! درست شنیدید با شارژ معکوس سامسونگ می‌توانید دیوایس‌های دیگر خود را در مواقع ضروی شارژ کنید تا بتوانید در هر زمان حتی بدون برق و وجود پاور بانک از لوازم جانبی خود استفاده کنید. در واقع تکنولوژی شارژ معکوس گوشی شما را به یک شارژر تبدیل کرده و با استفاده از آن می‌توانید دیوایس‌هایی که از فناوری Qi پشتیبانی می‌کنند را شارژ کنید.

در این مقاله به بررسی کامل شارژ معکوس سامسونگ می‌پردازیم و گوشی‌هایی که از فناوری شارژ معکوس پشتیبانی می‌کنند را همراه با چگونگی شارژ کردن دیوایس‌های دیگر را بطور کامل بررسی می‌کنیم.

چگونه از شارژ معکوس استفاده کنیم؟
با دو روش می‌توانید دستگاه دیگری را با گوشی خود شارژ کنید. در روش اول، برای استفاده از شارژ بی‌سیم گوشی خود ابتدا به بخش تنظیمات بروید و قابلیت شارژ معکوس را فعال کنید. یا می‌توانید پنل نوتیفیکینش را پایین بکشید و گزینه PowerShare را انتخاب کنید تا شارژ بی‌سیم فعال شود. سپس دیوایسی که می‌خواهید شارژ کنید را در پشت گوشی خود قرار دهید.

قبل از انجام شارژ، مطمئن شوید که دستگاه مورد نظری که می‌خواهید شارژ کنید، حتما روشن باشد و هیچ تراشه و شی‌ای هنگام شارژ بین دو دستگاه قرار نگرفته باشد. بعد از اینکه دو دیوایس به هم متصل شدند نوتیفیکشنی جهت انجام یاعدم انجام شارژ برای شما نمایش داده می‌شود.

در روش دوم با استفاده از کابل OTG می‌توانید بعد از فعالسازی شارژ معکوس در تنظیمات گوشی خود، دیوایس مورد نظر را به گوشی متصل کنید تا فرایند شارژ انجام گیرد. لازم به ذکر است که برای استفاده از شارژ معکوس حتما باید ۳۰ درصد شارژ داشته باشید؛ در غیر اینصورت نمی‌توانید از شارژ بی‌سیم گوشی خود استفاده کنید. همچنین اگر دو دیوایس در عرض ۳۰ ثانیه به همدیگر جهت شارژ شدن متصل نشوند قابلیت PowerShare یا همان شارژ معکوس به‌طور خودکار غیر فعال می‌شود.

سرعت شارژ معکوس چقدر است؟
تکنولوژی شارژ معکوس، در خصوص شارژ کردن دیوایس‌های دیگر که در مواقع استفاده‌ی ضروری که برق یا پاور بانکی در دسترس خود ندارید، بوجود آمده است. سرعت شارژ معکوس سریع نیست و همانند نسل اول شارژر وایرلس معمولی که برای اولین بار روی باتری s۶ پیاده شد راه طولانی برای افزایش سرعت در پیش دارد. شارژ بی‌سیم یا معکوس یک تکنولوژی جدید است و حتما در آینده با سرعت بیشتری در دسترس خواهد بود؛ اما در حال حاضر شارژ معکوس دارای استانداردهایی که شارژرها دارند، برخوردار نیست.

برای مثال در گوشی Mate20 پرو هوآوی ۲.۵ تا ۳ وات و در گوشی سامسونگ S۱۰ تا ۴ وات می‌توان جهت شارژ دیوایس دیگر به صورت معکوس خروجی گرفت. درصورتی‌که حجم باطری گوشی‌ها بیشتر شوند و سرعت شارژ آن‌ها نیز افزایش یابد در آینده می‌تواند رقیب جدی برای پاو بانک‌ها باشند؛ در آن هنگام احتمال دارد قیمت پاور بانک برای ماندن در عرصه‌ی بازار تکنولوژی، تغییرات قابل توجهی داشته باشد.

چگونه با یک شارژر، گوشی، گلکسی بادز و ساعت هوشمند خود را شارژ کنیم؟
شارژر معکوس سامسونگ امکان شارژ دوگانه را دارد. بطور مثال برای اینکه کار می‌توانید گلکسی S۱۰ خود را با شارژر کابلی یا شارژر فندکی به پریز یا ماشین متصل کنید و دیوایس‌های دیگر را روی پشت بدنه گوشی قرار دهید. با این کار هم گوشی و هم سایر دیوایس‌های خود را شارژ می‌کنید. پیشنهاد می‌کنیم که برای اینکه شارژ گوشی شما که از تکنولوژی شارژ معکوس برخوردار است با اختلالی همراه نشودT حتما از شارژر اصلی استفاده کنید. برای خرید شارژر اصلی می‌توانید به صفحه قیمت شارژر اصلی سامسونگ مراجعه کنید.

چه دستگاهایی را با شارژ بی‌سیم معکوس می‌توان شارژ کرد؟
چنانچه هر دیوایسی شامل، گوشی، موس، هدفون، ساعت هوشمند و… با شارژ بی‌سیم Qi سازگار باشد را می‌توانید از طریق گوشی‌هایی که مجهز به تکنولوژی شارژ معکوس یا همان شارژ بی‌سیم هستند را بدون استفاده از برق، شارژ کرد. توجه داشته باشید که برای شارژکردن هر دیوایسی حتما باید گوشی که شارژ معکوس را ارائه می‌دهد، حداقل ۳۰ درصد شارژ داشته باشد.

چه گوشی‌هایی از شارژ وایرلس استفاده می‌کنند؟
اگر یکی از گوشی‌های سامسونگ با مدل‌های زیر را دارید، گوشی شما مجهز به تکنولوژی شارژ بی‌سیم است.

Samsung Galaxy Note ۲۰ or Note ۲۰ Ultra
Samsung Galaxy S۲۰، S۲۰ Ultra، or S۲۰ FE Edition
Samsung Galaxy S۶
Samsung Galaxy S۶ Active
Samsung Galaxy S۶ Edge
Samsung Galaxy S۶ Edge Plus
Samsung Galaxy S۷
Samsung Galaxy S۷ Active
Samsung Galaxy S۷ Edge
Samsung Galaxy S۸
Samsung Galaxy S۸ Active
Samsung Galaxy S۸ Plus
Samsung Galaxy Note ۸
Samsung Galaxy S۹
Samsung Galaxy S۹ Plus
Samsung Galaxy Note ۹
Samsung Galaxy S۱۰
Samsung Galaxy S۱۰e
Samsung Galaxy S۱۰ Plus
Samsung Galaxy Note ۱۰
Samsung Galaxy Note ۱۰ Plus
Samsung Galaxy S۲۰
Samsung Galaxy S۲۰ Plus
Samsung Galaxy S۲۰ Ultra (۵G)
Samsung Galaxy Note ۲۰
Samsung Galaxy Note ۲۰ Ultra
Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Z Fold ۲
Samsung Galaxy Z Flip
Samsung Leader ۸
Samsung W۲۰۱۶

شارژ معکوس؛ یک فناوری با پتانسل بالا برای آینده
در دنیای تکنولوژی هر روز شاهد رشد و ظهور فناوری‌های جدیدی هستیم که اکثر آن‌ها با نوآوری‌های خاصی همراه هستند. شارژر معکوس بدون وجود برق و پاور بانک به راحتی می‌تواند هر دستگاهی که با شارژ Qi سازگار باشد را شارژ کند. بعید نیست که در آینده گوشی‌ها نقش پاور بانک‌های امروزی را بازی کنند.

اگرچه هم اکنون تکنولوژی شارژ معکوس سرعت قابل توجهی ندارد، اما رفته‌رفته با توسعه آن می‌توان انتظار داشت که در آینده‌ی نزدیک گوشی‌های هوشمند با باطری‌های بزرگ‌تر، پاور بانکی همراه برای همه‌ی گجت‌ها و دیوایس‌های ما باشند؛ در آن هنگام گوشی شما منبع برقی برای همه‌ی دستگاه‌های شما خواهد بود و دیگر نیازی نیست به دنبال شارژر مناسب برای هندزفری بلوتوث، تبلت و سایر دیوایس‌های خود باشیم؛ چرا که تکنولوژی شارژ معکوس احتمالا آمده است تا بازار پاور بانک‌ها را با چالشی اساسی مواجه کند.

منبع: فرارو

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید