بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار جدید و اخبار فناوری و موبایل : سری گلکسی S24 سامسونگ و قابلیت ارتباط دوطرفه ماهواره‌ای

سری گلکسی S24 سامسونگ و قابلیت ارتباط دوطرفه ماهواره‌ای

سری گلکسی S24 سامسونگ

معرفی موبایل / دیجیاتو: پارسال در شایعات گفته می‌شد که سری گلکسی S23 از ارتباطات ماهواره‌ای پشتیبانی خواهد کرد، اما این اتفاق نیفتاد. حالا شایعه شده است که ارتباطات ماهواره‌ای، مشابه آنچه در سری آیفون 14 وجود دارد، بالاخره در سری گلکسی S24 به محصولات سامسونگ اضافه می‌شود.
به گزارش SamMobile، «لی جونگ-هو»، وزیر علوم و ICT کره جنوبی، در گفت‌وگو با خبرگزاری Yonhap اعلام کرده است که انتظار دارد برندهای موبایل داخلی این کشور در سال آینده به سرویس انتقال داده میان موبایل و ماهواره مجهز شوند. از آنجایی که سامسونگ تنها برند بزرگ موبایل در کره جنوبی است، باید منتظر باشیم که محصولات 2024 این شرکت از قابلیت ارتباطات ماهواره‌ای برخوردار شوند.

لی جونگ-هو در این مصاحبه گفت: «نمی‌توانم با اطمینان بگویم، اما می‌دانم که صنعت داخلی ما درحال ارزیابی عرضه تجاری این سرویس در سال آینده است و انتظار می‌رود که استانداردی در رابطه با ارتباطات ماهواره‌ای برای سال بعد آماده شود.»

اسنپدراگون 8 نسل 2 که در گلکسی S23، گلکسی زد فلیپ 5 و گلکسی زد فولد 5 به‌کار رفته است، امکان ارتباط با ماهواره‌ها را دارد، اما سامسونگ سرویسی را برای استفاده از این امکان ارائه نکرده است. این شرکت پیش‌تر گفته بود که اکوسیستم ارتباطات ماهواره‌ای هنوز به بلوغ نرسیده است و منتظر می‌ماند تا زمانی که این اکوسیستم بهینه‌تر شد، چنین سرویسی را در اختیار کاربران بگذارد.

بااین‌حال، گفته می‌شود که سامسونگ برای عرضه ارتباطات ماهواره‌ای درحال همکاری با شرکت Iridium Communications است که منظومه‌ای از ماهواره‌ها را در مدار پایینی زمین در اختیار دارد.

سری گلکسی S24 مطابق معمول، در فصل اول سال جدید میلادی معرفی می‌شود. این خانواده احتمالاً در دو نسخه عرضه می‌شود که یکی با تراشه اگزینوس 2400 و دیگری با تراشه اسنپدراگون 8 نسل 3 همراه خواهد بود. به‌احتمال‌زیاد هر دو نسخه از ارتباطات ماهواره‌ای برخوردار می‌شوند، چون این شرکت قبلاً از دستیابی به فناوری ارتباطات دوطرفه ماهواره‌ای برای تراشه‌های اگزینوس هم رونمایی کرده بود.

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید