بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار فناوری و اخبار جدید : رکوردشکنی اپل با هدست ویژن پرو

رکوردشکنی اپل با هدست ویژن پرو

هدست ویژن پرو و سینما

اخبار فناوری / اپل با هدست ویژن پرو رکورد شکست
رکوردشکنی ارزش سهام اپل یک هفته پس از معرفی هدست ویژن پرو اتفاق افتاده است. Vision Pro اولین محصول کاملاً جدید کوپرتینویی‌ها از سال ۲۰۱۴ تا به امروز محسوب می‌شود که قیمت بالایی دارد.


به گزارش جهان دیجیتال، ارزش سهام اپل با رشد ۱.۵ درصدی تا زمان بسته‌شدن بازار، به ۱۸۳.۷۹ دلار رسید تا یک رکورد جدید ثبت کند. با این رشد قیمت، اپل حالا در آستانه تبدیل‌شدن به یک شرکت ۳ تریلیون دلاری است، البته کوپرتینویی‌ها در اوایل ۲۰۲۲ به اولین شرکت ۳ تریلیون دلاری دنیا تبدیل شدند، اما نتوانستند چنین ارزشی را حفظ کنند.
هفته گذشته اپل رویداد WWDC ۲۰۲۳ را برگزار کرد و درحالی‌که پیش از برگزاری آن ارزش سهام اپل رکورد زد و به ۱۸۳.۸۷ دلار رسید، پس از پایان رویداد ارزش آن کاهش یافت و به ۱۷۹ دلار رسید؛ بنابراین با توجه به ثابت‌ماندن ارزش سهام اپل تا زمان بسته‌شدن بازار، ۱۸۳.۷۹ دلار یک رکورد جدید محسوب می‌شود.

رکوردشکنی ارزش سهام اپل یک هفته پس از معرفی هدست ویژن پرو اتفاق افتاده است. Vision Pro اولین محصول کاملاً جدید کوپرتینویی‌ها از سال ۲۰۱۴ تا به امروز محسوب می‌شود که قیمت بالایی دارد.

درحالی‌که در بازار هدست‌های زیادی وجود دارند و هدست اپل با قیمت نجومی ۳۵۰۰ دلار به فروش خواهد رسید، به باور کارشناسان، به لطف طراحی، فناوری‌های مورد استفاده و همچنین وفاداری کاربران، ویژن پرو می‌تواند به موفقیتی بزرگ برای اپل تبدیل شود. البته بلومبرگ دیروز در گزارشی گفته بود که اپل از طراحی این هدست چندان مطمئن نیست و از ترس میم‌شدن مدیرانش، تصویری از آن‌ها درحال استفاده از این محصول منتشر نکرده است.

اپل در رویداد WWDC ۲۰۲۳ در کنار هدست Vision Pro، از بزرگ‌ترین مک‌بوک ایر تاریخ یعنی مک‌بوک ایر ۱۵ اینچی هم رونمایی کرد؛ محصولی که اکثر بررسی‌ها آن را تحسین کرده‌اند؛ بنابراین پیش‌بینی فروش مناسب این دستگاه هم احتمالاً در افزایش ارزش سهام اپل نقش داشته است.

منبع: دیجیاتو

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید