بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار جدید و اخبار فناوری و اخبار ویژه : رونمایی از پورشه میشن‌ایکس سریع‌ترین ابرخودرو تمام برقی جهان

رونمایی از پورشه میشن‌ایکس سریع‌ترین ابرخودرو تمام برقی جهان

پورشه میشن‌ایکس

اخبار فناوری / پورشه یک ابر خودروی [هایپرکار] مفهومی تمام برقی با نام میشن ایکس Mission X را معرفی کرد که می‌گوید «تعبیر مجدد مفهومی» ابرخودرو است.این خودروساز می‌خواهد با این خودرو رکورد پیست نوربرگ رینگ را در دنیای خودروهای برقی، هیبریدی، بنزینی و … جابجا کند.طبق طرح اولیه ارائه شده این خودرو مانند پورشه ۹۱۸ اسپایدر، اسکوات و جمع و جو با گلگیرهای حباب‌دار است.پورشه میشن ایکس، یک خودروی مفهومی لوکس با کارایی بالا معرفی شده که بدنه‌ای کم ارتفاع و تراشیده با خطوط صاف دارد. قسمت‌های خاصی از بدنه دارای روکش کربنی هستند و چرخ‌ها مجهز به تیغه‌های هوا برای خنک‌سازی بهتر ترمز هستند.

پورشه یک ابر خودروی [هایپرکار] مفهومی تمام برقی با نام میشن ایکس Mission X را معرفی کرد که می‌گوید «تعبیر مجدد مفهومی» ابرخودرو است.
این خودروساز می‌خواهد با این خودرو رکورد پیست نوربرگ رینگ را در دنیای خودروهای برقی، هیبریدی، بنزینی و … جابجا کند.

طبق طرح اولیه ارائه شده این خودرو مانند پورشه ۹۱۸ اسپایدر، اسکوات و جمع و جو با گلگیرهای حباب‌دار است.

پورشه میشن ایکس، یک خودروی مفهومی لوکس با کارایی بالا معرفی شده که بدنه‌ای کم ارتفاع و تراشیده با خطوط صاف دارد. قسمت‌های خاصی از بدنه دارای روکش کربنی هستند و چرخ‌ها مجهز به تیغه‌های هوا برای خنک‌سازی بهتر ترمز هستند.

پورشه میشن‌ایکس
پورشه میشن‌ایکس

طبق طرح اولیه، یک گنبد شیشه‌ای با وزن سبک خودرو را می‌پوشاند که از پلاستیک تقویت شده با فیبر کربن ساخته شده است. درها به سمت جلو و بالا باز می‌شوند که مشابه آن چیزی است که در خودروهای مسابقه‌ای معروف پورشه ۹۱۷ استفاده شده بود. چراغ‌های جلو طراحی منحصر به فردی دارند که از خودروهای مسابقه‌ای تاریخی الهام گرفته شده است.

پورشه میشن‌ایکس
پورشه میشن‌ایکس


صندلی‌های این خودرو با رنگ‌های متضاد برای راننده و همراه راننده طراحی شده است. کابین خودرو جمع و جور است.

طول میشن‌ایکس تقریبا چهار و نیم متر است و ارتفاع آن ب از یک متر و ۲۰۰ سانتی‌متر تجاوز نخواهد کرد. باتری‌ها این مدل از پورشه در پشت صندلی‌ها قرار می‌گیرند تا تعادل و مرکز ثقل بهتری داشته باشد.
این خودرو به ازای هر ۹۹۷ گرم وزن، یک اسب بخار قدرت دارد و طبق اطلاعات منتشر شده قدرت آن به ۱۷۰۰ اسب بخار نیز می‌رسد که شتاب صفر تا صد در این مدل مفهومی کمتر از دو ثانیه می‌شود. این شرکت برای ساخت ابرخودروی میشن‌ایکس از یک پلتفرم جدید ۹۰۰ ولتی استفاده می‌کند.

پورشه میشن‌ایکس
پورشه میشن‌ایکس

مدیرعامل پورشه می‌گوید که بررسی احتمال ساخت این خودرو در یک ماه آینده انجام می‌شود.

طراحی اولیه این خودرو به مناسبت سالروز تولد ۷۵ سالگی پورشه رونمایی شد.

هیات اجرایی این خودروساز آلمانی می‌گوید که خودروهای رویایی برای ما دو روی یک سکه هستند: پورشه فقط با تغییر مداوم پورشه باقی مانده است.

منبع: یورونیوز

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید