بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار ارز دیجیتال و اخبار جدید و مقالات : روش هایی برای تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال

روش هایی برای تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال

تحلیل ارزهای دیجیتال

مقالات ارز دیجیتال / تحلیل و بررسی قیمت ارز دیجیتال، در واقع تجزیه دقیق و ردیابی ارزش رمز ارزهاست که با خواندن بازار می‌توان تحلیل مناسبی برای آن ارائه کرد. از گذشته تا کنون اساس اصلی بازارهای مالی، سرمایه‌گذاری، کسب سود و نوسان قیمت‌ها بوده است. همچنین افت و خیز قیمت‌ها، چه در بازارهای مالی سنتی و چه در شکل پیشرفته آن مانند بورس اوراق بهادار، شباهت زیادی به بازار ارز دیجیتال دارد. جهت بررسی قیمت‌ها و خرید رمز ارزها، آگاهی از انواع روش‌های تحلیل بازار امری حیاتی است. در ادامه مقاله جهت بررسی دقیق‌تر روش‌های تحلیل قیمت ارز دیجیتال با ما همراه باشید.

روش‌های مختلف تحلیل قیمت‌ ارزهای دیجیتال
روش‌های متنوعی جهت بررسی قیمت‌ ارزهای دیجیتال وجود دارد که همگی نیازمند کسب دانش بوده تا باعث کاهش ریسک معاملات و ایجاد فرصت مناسب جهت ورود یا خروج از بازار شوند. در ادامه به معرفی انواع روش‌های تحلیل قیمت ارز دیجیتال و نکات مهم آن‌ها خواهیم پرداخت.

تحلیل تکنیکال(Technical Analysis)
معامله‌گران جهت پیش‌بینی آینده بازار، از داده‌های دنیای واقعی استفاده می‌کنند که به آن تحلیل تکنیکال می‌گویند و آنالیز آن شامل حجم معاملات و روند حرکتی ارز در گذشته است. تئوری Dow معتقد است که در بازارهای ارزهای دیجیتال باید همه موارد از جمله تقاضای گذشته، حال و آینده، توقعات معامله‌گران و دانش معامله‌گران ارزهای دیجیتال را مد نظر قرار داد.

معامله‌گران از تحلیل تکنیکال برای تجزیه و تحلیل قیمت بر اساس میزان عرضه و تقاضای موجود در بازار استفاده می‌کنند؛ زیرا این تحلیل‌گر معتقد است که با بررسی عمیق عملکرد بازار می‌توان روند آینده آن را پیش‌بینی کرد. ترندها از یک الگوی تکرار شونده پیروی می‌کنند و تمرکز اصلی تحلیل Technical بر قیمت ارز دیجیتال است.

پایه و اساس تحلیل تکنیکال وابسته به نکاتی است که برای انجام این تحلیل باید آن‌ها را مورد توجه قرار داد. برخ از این نکات عبارت‌اند از:

نمودارهای شمعی

خطوط روند

سطوح حمایت و مقاومت

حجم معاملات

ارزش بازار

شاخص قدرت نسبی

میانگین‌های حرکتی

بازه‌های زمانی

قیمت ارز دیجیتال

تحلیل فاندامنتال(Fundamental Analysis)
تمرکز اصلی این تحلیل، بر تعیین ارزش ذاتی ارز دیجیتال است و دقت دارد که رمز ارز مورد نظر، بیشتر یا کم‌تر از ارزش ذاتی آن ارزش‌گذاری نشده باشد. برای این کار ابتدا قیمت مورد انتظار ارز دیجیتال را با قیمت فعلی آن مقایسه و چنانچه قیمت فعلی رمز ارز عدد بالاتری باشد، می‌توان گفت که کوین مورد نظر بیش از حد ارزش‌گذاری شده است.

اما اگر قیمت فعلی کم‌تر از قیمت مورد انتظار باشد، قطعا با گذر زمان ارزش آن بالاتر می‌رود. لازم به ذکر است که در این نوع تحلیل، بر خلاف تحلیل تکنیکال نمی‌توان از رویکردهای مشابه در بازارهای سنتی استفاده کرد؛ زیرا اطلاعات ارزهای دیجیتال مشمول مقررات بین‌المللی نمی‌شوند و نیاز به برخی آیتم‌ها مانند صورت‌های مالی فصلی و نسبت‌های نقدینگی ندارند.

تحلیل سنتیمنتال یا احساسات (Sentimental Analysis)
درصورتی که تحلیل بازار ارزهای دیجیتال از طریق رویکردهای عاطفی و ارزیابی دیدگاه‌های احساسی صورت گیرد، آن را تحلیل احساسات یا سنتیمنت می‌نامند. لازم به ذکر است که به کار گرفتن احساسات همیشه با رویکرد مثبت رو‌به‌رو نبوده و چنانچه سرمایه‌گذاران بدون داشتن اطلاعات واقعی اقدام به خرید و فروش رمز ارزها کنند، احتمال شکست بالا خواهد بود. چند روش کارآمد جهت تحلیل قیمت ارز دیجیتال عبارت‌اند از:

زیر نظر گرفتن نهنگ‌های ارز دیجیتال

استفاده از گوگل ترندز

بررسی شاخص ترس و طمع

پیگیری روند صعودی و نزولی

معرفی لیست ارزهای دیجیتال
امروزه با به‌وجود آمدن کریپتوکارنسی، شاهد این نوع سرمایه‌گذاری در سراسر جهان شده‌ایم؛ به طوری که افراد بیت کوین را به عنوان تنها رمز ارز رایج دنیا می‌دانند. اما ارزهای دیجیتال به چند دسته تقسیم می‌شوند؟ در ادامه با ارائه لیست ارزهای دیجیتال با ما همراه باشید.

آلت کوین
آلت کوین‌ها با استفاده از تکنولوژی بلاکچین، امکان انجام معاملات همتا به همتا را فراهم کرده و نوعی ارز دیجیتال هستند که به پشتوانه موفقیت بیت کوین پدید آمده‌اند. آلت کوین در تلاش است که با بهبود قوانین بیت کوین و تغییر در آن، توجه کاربران را به خود جذب کند.

استیبل کوین
استیبل کوین یکی ار ارزهای دیجیتال با ثبات است که نوسان قیمت نداشته و در واقع این نوع از ارزهای دیجیتال، راهکاری ساده و امن برای انجام تراکنش‌های مالی به شمار می‌روند. ارزش این ارز دیجیتال به یک دارایی یا کالای پایدار وابسته است.

میم کوین
این ارز دیجیتال همانطور که از نامش پیداست از یک میم یا شوخی اینترنتی آغاز شده و دارای ویژگی‌های طنز است، به این صورت که با الهام از رویدادهای پرسروصدا یا جوک‌های اینترنتی ایجاد می‌شود. با وجود اینکه وب‌سایت CoinMarketCap بیش از 300 ارز را در بخش Meme Coin فهرست و ارائه کرده است، بسیاری از آن‌ها بی ارزش بوده و به طور فعال معامله نمی‌شوند، ولی تأثیر به‌سزایی بر قیمت ارز دیجیتال دارند.

شت کوین
این لقب نیز به کوین‌هایی گفته می‌شوند که ارزش چندانی در بازار نداشته و صرفا بر اساس هیجانات بازار خرید و فروش می‌شوند. اعتبار شت کوین به طور دقیق مشخص نبوده و در برخی موارد حتی بنیان‌گذاران آن‌ها نیز نامشخص است.

ارز دیجیتال ایرانی
یکی دیگر از نام‌هایی که در جدول ارزهای دیجیتال به چشم می‌خورد، ارز دیجیتال ایرانی است که مهم‌ترین ارز دیجیتال بوده و یکی از ارزهایی است که به زودی وارد بازار خواهد شد. لازم به ذکر است که کشور روسیه از ارائه این رمز ارز و تبادلات با آن ابراز خوش‌بینی می‌کند.

پرایوسی کوین
پرایوسی کوین قصد دارد امنیت کاربران و معاملات آن‌ها را در دنیای کریپتوکارنسی حفظ کند و کلیه فعالیت‌های مالی از جمله تراکنش‌ها و قیمت ارز دیجیتال را به صورت ناشناس باقی بگذارد. این ارزهای دیجیتال به دلیل امکانات امنیتی بالا و خصوصی خود، به طور مداوم توسط دولت‌ها تحت فشار قرار می‌گیرند.

رمز ارزهای محبوب و پرطرفدار
در این مقاله ضمن بررسی روش‌های تحلیل قیمت ارز دیجیتال در جهت موفقیت در این مسیر، با انواع ارز دیجیتال نیز آشنا شده و به بررسی دقیق هر یک پرداختیم. هرکدام از این ارزها برای کاربردی متفاوت در اکوسیستم بلاکچین ایجاد شده‌اند.

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید