بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار فناوری و اخبار جدید : دوربین ۴۴۰ مگاپیکسلی سامسونگ در دنیای خودرو

دوربین ۴۴۰ مگاپیکسلی سامسونگ در دنیای خودرو

دوربین ۴۴۰ مگاپیکسلی سامسونگ در دنیای خودرو

دوربین ۴۴۰ مگاپیکسلی سامسونگ وارد دنیای خودرو می‌شود
اخبار فناوری / طبق شایعه‌ای جدید، سامسونگ روی ۴ سنسور دوربین پیشرفته جدید کار می‌کند که قدرتمندترین آن‌ها، سنسور ۴۴۰ مگاپیکسلی HU۱ خواهد بود. البته ظاهراً هیچ‌کدام از این سنسور‌ها حداقل در آینده نزدیک برای گوشی‌های سامسونگ مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.
منبع گزارش امروز ادعا می‌کند که کره‌ای‌ها این ۴ سنسور جدید را در اختیار سازندگان گوشی‌های هوشمند قرار می‌دهند و حتی شاید وارد صنایع دیگر هم شوند. به نظر می‌رسد این سنسور‌ها قیمت بالایی خواهند داشت و شاید برخی از آن‌ها در صنایعی مانند خودروسازی مورد استفاده قرار بگیرند.

قدرتمندترین سنسور سامسونگ، دوربین ۴۴۰ مگاپیکسلی HU۱ خواهد بود. اگرچه درحال‌حاضر استفاده از چنین سنسوری در دنیای گوشی‌های هوشمند کمی غیرمنطقی به نظر می‌رسد، اما چند سال پیش درباره سنسور‌های ۲۰۰ مگاپیکسلی هم چنین حسی داشتیم.

البته این احتمال وجود دارد که این سنسور ۴۴۰ مگاپیکسلی برای دنیای گوشی‌های هوشمند توسعه پیدا نکند و هدف سامسونگ از توسعه آن، عرضه برای صنایع دیگر باشد. برای مثال این سنسور می‌تواند در صنعت خودروسازی مورد استفاده قرار بگیرد؛ مخصوصاً در زمانی که درحال حرکت به سمت خودرو‌های خودران هستیم و به تجهیزات پیشرفته‌ای نیاز داریم.

در کنار دوربین ۴۴۰ مگاپیکسلی، سامسونگ روی سه سنسور دیگر هم کار می‌کند. یکی از این سنسورها، ۵۰ مگاپیکسلی GN۶ یک اینچی با اندازه پیکسل ۱.۶ میکرومتر است که ظاهراً می‌خواهد وارد رقابت با دوربین ۱ اینچی سونی IMX۹۸۹ شود. البته شایعه امروز می‌گوید سنسور سامسونگ به اندازه‌ای گران خواهد بود که در گوشی‌های این شرکت مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

سنسور بعدی، ۲۰۰ مگاپیکسلی HP۷ است که استفاده از آن در گوشی‌های سامسونگ منطقی به نظر می‌رسد. گزارش امروز می‌گوید سامسونگ به‌دنبال استفاده از این سنسور در گلکسی S۲۵ اولترا بود، اما هزینه بالای ساخت آن باعث شد که کره‌ای‌ها از چنین تصمیمی منصرف شوند.

درنهایت با سنسور دوربین ۳۲۰ مگاپیکسلی روبه‌رو هستیم که شاید روزی در گوشی‌های سامسونگ مورد استفاده قرار بگیرد. این احتمال وجود دارد که گلکسی S۲۶ اولترا به این دوربین مجهز شود، بنابراین چندین سال تا ورود آن به پرچمدار‌های سامسونگ فاصله داریم.

منبع: دیجیاتو

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید