بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار فناوری و اخبار جدید و اخبار نانو : درباره کتاب واژگان فناوری‌ نانو

درباره کتاب واژگان فناوری‌ نانو

کتاب واژگان فناوری نانو

جهان دیجیتال / کتاب «واژگان فناوری‌ نانو» منتشر شد
کتاب تصویری و تشریحی واژگان نانو به قلم علی فعال پارسا منتشر و به بازار عرضه شد.

حدود دو دهه از ورود فناوری نانو به ساختار آموزشی و پژوهشی کشور می‌گذرد و در این مدت کشور به جایگاه قابل قبولی در زمینه انتشار مقالات علمی و ارائه محصولات نانویی مختلف دست پیدا کرده است. یکی از فضاهایی که نیاز به تمرکز بیشتر در آن وجود دارد، بومی‌سازی اصطلاحات و واژگان نانویی است.

به همین دلیل از سال ۱۳۹۷ کار تدوین کتابی تحت عنوان «واژگان فناوری نانو» در دستور کار قرار گرفت. نویسنده که از سال ۱۳۸۴ در حوزهۀ فناوری نانو به فعالیت در زمینه‌های تحقیق، ترجمه و تألیف مشغول بوده است، این بار به سراغ واژگان فناوری نانو رفته که ماحصل آن کتابی است که در آذر ماه ۱۴۰۲ به منتشر و راهی بازار شد.

صاحب اثر، در روند تولید این کتاب، اقدام به تحقیق، ترجمه، تألیف و گردآوری واژگان از بسیاری از شاخه‌های علمی مرتبط با فناوری نانو از جمله واژگان فیزیک، شیمی، مواد، پزشکی، داروسازی و زمین‌شناسی کرده است.

به نقل از ستاد نانو، این کتاب به نهادینه‌سازی اصطلاحات و واژگان فناوری نانو به زبان فارسی کمک می‌کند. چنین رویکردهایی با توجه به پیشرفت روزافزون این فناوری و گسترش دایره واژگان و اصطلاحات علمی در چارچوب فناوری نانو ضروری است.

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید