بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار جدید و اخبار فناوری و نرم افزار : توییتر و استارت یک کار بزرگ

توییتر و استارت یک کار بزرگ

اقدام توئیتر

اخبار فناوری / توئیتر نخستین خرید این شرکت تحت مالکیت ایلان ماسک را انجام داد و یک استارتاپ استخدام را خرید.
به نظر می‌رسد خرید استارتاپ استخدام لاسکی (Laskie)، گامی در مسیر تبدیل شدن توئیتر به یک اپلیکیشن همه منظوره است که از سوی ایلان ماسک، مالک میلیاردر این شرکت شبکه اجتماعی اعلام شده است. ماسک که به تازگی لیندا یاکارینو را به عنوان مدیرعامل توئیتر انتخاب کرد، در سمت مدیر ارشد فناوری، به کار در بخش‌های محصول و نرم افزار ادامه می‌دهد.
استارتاپ لاسکی که مستقر در کالیفرنیا است، خود را به عنوان قدرتمندترین پلتفرم برای استخدام نبوغ فناوری معرفی کرده و از زمان تاسیس در سال ۲۰۲۱، حدود شش میلیون دلار سرمایه جذب کرده است.

هنوز هدف ایلان ماسک یا مدیرعامل جدید توئیتر در خرید این استارتاپ معلوم نیست، اما خرید یک استارتاپ استخدام به شکل روشنی، حرکت در این مسیر و احتمالا رقابت توییتر با شبکه اجتماعی حرفه‌ای لینکدین را نشان می‌دهد.

با انحلال دپارتمان مطبوعاتی توئیتر و معرفی یک سیستم پاسخ اتوماتیک، دسترسی به توئیتر دشوار شده است.

با توجه به برنامه ایلان ماسک برای تبدیل توئیتر به یک سوپر اپلیکیشن که اغلب به عنوان “اپلیکیشن ایکس” به آن اشاره می‌کند، احتمالا خرید‌های بیشتری در راه خواهد بود، زیرا ایلان ماسک می‌خواهد این اپلیکیشن، تنها اپلیکیشنی باشد که برای نیاز‌های آنلاین مصرف کنندگان کفایت می‌کند.

ارزش این خرید که نیمی به صورت نقدی و نیمی به صورت سهام بوده، ده‌ها میلیون دلار بوده است.

بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، هیچ کدام از این دو شرکت درباره این خبر، اظهارنظر عمومی نکردند، اما چند ساعت پس از انتشار خبر این خرید، وب سایت لاسکی تعطیل شد و اکنون پیامی با این مضمون نشان می‌دهد که پلتفرم لاسکی دیگر قابل دسترس نیست.

منبع: اکسیوس

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید