نماد سایت جهان دیجیتال

تماس ۵G فضایی با موبایل عادی و با کمک ماهواره

تماس ماهواره ای ۵G

تماس ماهواره ای ۵G

اخبار فناوری / مهر: یک شرکت مستقر در تگزاس فناوری ارتباطی۵G مبتنی بر فضا را با برقراری تماس از یک موبایل عادی در هاوایی با مهندسی در اسپانیا نمایش داد.
به گزارش اینترستینگ انجینرینگ، شرکت ASTاسپیس موبایل معتقد است این دستاورد شیوه برقراری ارتباط را دگرگون می‌کند و پتانسیل نزدیک‌تر کردن مردم جهان با کمک ارتباطات پیشرفته را دارد. در اوایل سال جاری میلادی این شرکت اعلام کرد به‌طور موفقیت‌آمیز ماهواره‌اش که سیگنال‌های۴G به موبایل‌ها می‌فرستاده را آزمایش کرده است. آنچه جدیدترین دستاورد AST اسپیس موبایل را متمایز می‌کند، برقراری تماس از یک (wireless dead zone) است که چشم‌انداز شبکه‌های مبتنی بر فضا در از بین بردن شکاف‌های تماسی به خصوص در مناطق دورافتاده را ارتقا می‌دهد.

محور این دستاورد ماهواره آزمایشی BlueWalker ۳ است که بزرگ‌ترین طیف ماهواره‌های ارتباطی به کار گرفته شده در مدار زمین به حساب می‌آید. این ماهواره تبادل نامحسوس صوت و داده بین زمین و کهکشان را فراهم می‌کند. این دستاورد که براساس موفقیت‌های پیشین شرکت بنا شده، نخستین تماس صوتی مبتنی بر فضا در جهان را با استفاده از موبایل‌های معمولی و اصلاح نشده نشان می‌دهد. برنامه پیچیده تست این شرکت هم اکنون شامل تماس‌های صوتی، تماس ویدئویی ۴G و ارتباط۵G است که نه تنها تماس‌های صوتی و پیامک‌ها بلکه فعالیت‌هایی مانند جست‌وجو در اینترنت، دانلود فایل، استفاده از پیام‌رسان‌ها و پخش ویدئو در موبایل‌های استاندارد را نیز تسهیل می‌کند.

خروج از نسخه موبایل