بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار جدید و اخبار فناوری و موبایل : تلاش گوگل برای ارتقاء کیفیت گوشی‌های تاشوی اندرویدی

تلاش گوگل برای ارتقاء کیفیت گوشی‌های تاشوی اندرویدی

گوشی‌های تاشوی اندرویدی گوگل

اخبار موبایل / شروط گوگل برای تضمین کیفیت گوشی‌های تاشوی اندرویدی
گوگل سرگرم کار روی امکانات سخت‌افزاری گوشی‌های تاشوی اندرویدی است تا استانداردهای کیفیت خاص آنها را حفظ کند.

به گزارش ایسنا، برخلاف باورهای موجود، تلفن‌های هوشمند تاشوی سامسونگ تقریبا به اندازه تلفن‌های همراه معمولی قابل اطمینان هستند. با این حال، هیچ تضمینی وجود ندارد که تلفن‌های تاشوی برندهای دیگر هم قابل اطمینان باشند. گوگل نمی‌خواهد افرادی که گوشی‌های تاشوی اندرویدی گران قیمت را می‌خرند، تجربه بدی داشته باشند. به همین دلیل است که روی چند شرط سخت افزاری برای دستگاه‌های تاشو کار می‌کند تا استانداردهای کیفیت خاص را حفظ کند.

به گفته میشال رحمان، خبرنگار پوشش دهنده اخبار اندروید، گوگل این الزام را تعیین خواهد کرد که تمام تلفن‌های تاشوی اندرویدی، حداقل تا ۲۰۰ هزار بار باز و بسته شدن، عمر کنند. این همان تعداد باز و بسته شدن است که برای عمر مدل‌های زد فولد ۵ و زد فلیپ ۵ سامسونگ ضمانت شده است. گوگل همچنین برندها را ملزم می‌کند حداقل دو ارتقای بزرگ سیستم عامل اندروید و سه سال به‌روزرسانی‌های امنیتی برای تلفن‌های تاشو عرضه کنند. این به معنای آن است که تلفن‌های تاشوی سامسونگ به شکل قابل ملاحظه‌ای، فراتر از این الزامات بوده‌اند.

اما فقط همین نیست. میشال مدعی است گوگل الزامی خواهد کرد که تلفن‌های تاشو پس از ۲۰۰ هزار بار باز و بسته شدن، تا ۸۰ درصد از گشتاور نیروی اصلی را حفظ کنند و به نظر نرسد که لولاهای آن ضعیف شده‌اند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری سام موبایل، در حالی که این ابتکار عمل، گامی در جهت درست برای حفظ کیفیت تلفن‌های تاشوی اندرویدی است، امید می‌رود که گوگل روی کارآیی اپلیکیشن‌های خود کار کند تا در تلفن‌های هوشمند تاشو، بهتر به نظر رسیده و عمل کنند. این شرکت همچنین باید طراحان اپلیکیشن را ترغیب کند تا اپلیکیشن‌ها را برای تلفن‌های تاشو بهینه کنند و اولویت بالاتری را به چنین اپلیکیشن‌هایی در فروشگاه گوگل پلی بدهد.

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید