بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار جدید و اخبار فناوری و موبایل : تحول آیفون با فناوری عجیب سامسونگ

تحول آیفون با فناوری عجیب سامسونگ

فناوری سامسونگ و دوربین های آیفون

اخبار فناوری / فناوری عجیب سامسونگ که آیفون را هم متحول میکند
نمایشگر‌های جدید سامسونگ که در حال توسعه هستند، دنیای موبایل را متحول می‌کنند. آن‌ها بدون حاشیه هستند و دوربین زیر صفحه خوبی دارند.
بی‌شک همه دوست دارند نمایشگر گوشی موبایلشان فاقد حاشیه‌های اضافه باشد. سامسونگ دیسپلی به‌عنوان بازوی نمایشگرسازی سامسونگ الکترونیکس، یکی از پیشروان تولید نمایشگر‌های موبایل است که نمی‌توان نقش آن در پیشرفت گوشی‌ها را نادیده گرفت. این شرکت اکنون در حال کار روی نمایشگر‌های جدیدی است که هیچ حاشیه اضافی ندارند؛ و از آنجا که سازنده نمایشگر‌های آیفون هم همین کمپانی است، خبر خوبی برای طرفداران گوشی‌های اپل محسوب می‌شود.

نمایشگر‌های جدید سامسونگ برای دنیای موبایل
رسانه کره‌ای The Elec گزارش جدیدی را منتشر کرده که در آن سامسونگ به معرفی فناوری‌های جدید نمایشگر‌های موبایل پرداخته است. غول کره‌ای می‌گوید با استفاده از لمینیت سه‌بعدی و تکنولوژی کنترل روشنایی لبه‌ها می‌تواند یک موبایل بدون حاشیه واقعی را متولد کند. موبایلی که در هر چهار طرف آن هیچ فریمی دیده نمی‌شود و پنل جلویی آن کاملا با نمایشگر پوشیده شده است.

فناوری انقلابی سامسونگ که آیفون را هم تغییر می‌دهد

در حالی که نمایشگر گوشی گلکسی اس ۲۳ اولترا سامسونگ از کناره‌ها انحنایی به‌طرف داخل دارد و جزو بهترین نمایشگر‌های موبایل بازار محسوب می‌شود، اما همچنان حاشیه‌های اضافی در بالا و پایین پنل آن وجود دارد. اما حالا طراحی پنل جدید سامسونگ می‌تواند باعث از بین بردن همین حاشیه‌های اضافه‌تر شده تا تجربه کاربری همه‌جانبه و بی‌نظیری را در اختیار کاربران بگذارد. احتمالا گلکسی اس ۲۴ اولترا، نخستین موبایل غول کره‌ای خواهد بود که به این نمایشگر مجهز می‌شود.

اما این خبر وقتی جذاب می‌شود که بدانید سامسونگ دیسپلی مسئول تولید نمایشگر گوشی‌های آیفون است؛ بنابراین هر چه این شرکت پیشرفت بیشتری کند، به‌نفع طرفداران گوشی‌های اپل نیز هست. بر اساس شایعات، آیفون ۱۵ پرو که چند ماه دیگر عرضه می‌شود از حاشیه‌های باریک‌تری برخوردار است؛ بنابراین برای داشتن یک آیفون کاملا بدون حاشیه، باید تا سال آینده یا شاید هم دو سال دیگر منتظر بمانید.

ارتقا فناوری دوربین زیر نمایشگر
در این گزارش همچنین به پیشرفت فناوری دوربین‌های زیر نمایشگر نیز اشاره شده است. ضریب عبور نور بالاتر از ۵۰ درصدی در اینجا وجود دارد که یعنی نور بیشتری از طریق نمایشگر به سنسور دوربین می‌رسد. در نتیجه دوربین زیر نمایشگر گوشی شما عکس‌های بهتری را ثبت خواهد کرد. سامسونگ همچنین می‌گوید UPC این دوربین از ساختار پیکسلی بهینه‌شده‌ای بهره می‌برد. با این حال هنوز هم به‌سختی با دوربین‌های سلفی سنتی روی نمایشگر، رقابت می‌کنند.

منبع:گجت‌نیوز

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید