بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار فناوری : ایلان ماسک و کناره گیری از مدیریت توئیتر

ایلان ماسک و کناره گیری از مدیریت توئیتر

ایلان ماسک

اخبار فناوری / ایلان ماسک روز پنجشنبه چند ماه پس از آن که برای اولین بار قول داد از مدیریت توییتر کناره‌گیری کند، گفت که یک مدیرعامل جدید برای توییتر پیدا کرده است و به زودی مدیریت را به او واگذار خواهد کرد.

به گفته ماسک مدیرعامل جدید که یک زن است، در هفته‌های آینده مدیریت شرکت توییتر را به عهده خواهد گرفت اما نامی از او نبرد.

ماسک در توییتی نوشت: «خوشحالم که اعلام کنم یک مدیرعامل جدید برای شرکت توییتر در نظر گرفته‌ام. او تا شش هفته دیگر شروع به کار خواهد کرد.»

ایلان ماسک که از زمان خرید شرکت توییتر در ماه اکتبر به عنوان رئیس این شرکت فعالیت می‌کرده گفت که پس از حضور مدیر عامل جدید، رئیس اجرایی و مدیر ارشد فناوری توییتر خواهد شد و بر عملکرد محصول، نرم افزار و سیستم نظارت خواهد کرد.

در ماه دسامبر، ماسک یک نظرسنجی در توییتر انجام داد و از کاربران پرسید که آیا باید از سمت مدیرعاملی توییتر کناره‌گیری کند یا خیر که با رای مثبت اکثریت کاربران به پایان رسید.

ماسک سپس گفت که از نتایج نظرسنجی تبعیت خواهد کرد، اما بعداً عقب‌نشینی کرد و گفت: «به محض اینکه کسی را به اندازه کافی احمق بیایم که بتواند این کار را بپذیرد، مدیریت را واگذار می‌کنم» او در ماه فوریه بار دیگر تاکید کرد که قصد دارد تا پایان سال جانشینی پیدا کند.

ماسک به دلیل یک سری تغییرات سیاستی در توییتر با انتقاداتی مواجه شده است که اغلب بدون توجیه روشن صورت می‌گیرد و نگرانی‌هایی را در مورد تأثیر آن بر کاربران توییتر ایجاد می‌کند.

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید