بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار جدید و اخبار فناوری و موبایل : آیفون پرفروش‌ترین برند موبایل جهان

آیفون پرفروش‌ترین برند موبایل جهان

دوربین سری آیفون ۱۵

اخبار موبایل / در سه ماهه سوم ۲۰۱۱ سامسونگ رهبری بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را به دست گرفت. حالا برای اولین بار، اپل می‌تواند برای یک سال کامل برترین تولید کننده گوشی‌های هوشمند جهانی شود.
اپل برای اولین بار در موقعیتی قرار دارد که می‌تواند عنوان پرفروش‌ترین برند موبایل جهان را به مدت ۱۲ ماه پیاپی (یک سال کامل) از آن خود کند.
میزان فروش گوشی‌های هوشمند در بازار‌های جهانی در سال جاری به پایین‌ترین میزان خود طی ده سال اخیر رسیده است. کانترپوینت پیش‌بینی کرده است که میزان فروش موبایل در سال ۲۰۲۳ با ۶ درصد کاهش به ۱.۱۵ میلیارد دستگاه می‌رسد. فروش کمتر گوشی‌های هوشمند برای کل صنعت موبایل و خصوصاً شرکت‌هایی مانند اپل و سامسونگ نیز تأثیرگذار است.

کانترپوینت می‌گوید از وضعیت فروش موبایل در بازار‌های جهانی براساس برآورد‌های آن‌ها پیش برود، اپل برای اولین بار می‌تواند صدرنشینی فروش موبایل را در بازار‌های جهانی به مدت یک‌سال کامل از آن خود کند.

بازار فروش موبایل در سال ۲۰۲۳ چندان وضعیت خوبی نداشته است. کانترپوینت می‌گوید که انتظار دارد بازار آسیا یکی از موقعیت‌های مکانی باشد که مانع رشد صنعت گوشی‌های هوشمند در بقیه سال شود. این شرکت تحقیقاتی می‌گوید: «آسیا یکی از موانع اصلی رشد مثبت بازار موبایل است.»

در سه ماهه سوم ۲۰۱۱ سامسونگ رهبری بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را به دست گرفت. حالا برای اولین بار، اپل می‌تواند برای یک سال کامل برترین تولید کننده گوشی‌های هوشمند جهانی شود.

منبع: دیجیاتو

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید