بیشتر بخوانید

صفحه اصلی > اخبار فناوری و نرم افزار و نرم افزار کامپیوتر : آپدیت مایکروسافت و امکان ارسال پیام از ویندوز برای کاربران آیفون

آپدیت مایکروسافت و امکان ارسال پیام از ویندوز برای کاربران آیفون

گوشی آیفون

اخبار فناوری / ارسال پیام از ویندوز برای کاربران آیفون مقدور شد
کاربران مایکروسافت اکنون می‌توانند گوشی آیفون خود را به رایانه‌شان متصل کرده و از طریق ویندوز، پیام ارسال و دریافت کنند.

به گزارش ایسنا، مایکروسافت اعلام کرد جدیدترین نسخه نرم افزار فون لینک (Phone Link) برای رایانه‌های ویندوز ۱۱ می‌توانند اعلان دریافت کرده، پیام ارسال کرده و به تماس‌ها از آیفون جفت شده کاربر، پاسخ دهد.

اکثر آمریکایی‌ها از آیفون استفاده می کنند و یکپارچه‌سازی اپل در محصولاتش، در سال‌های اخیر به کسب و کار رایانه مک کمک کرده تا سهم بازار را از رایانه‌های شخصی ویندوز برباید. طبق گزارش موسسه تحقیقاتی IDC، اپل در حدود ۱۰ درصد از فروش جهانی رایانه‌های شخصی در سال میلادی گذشته سهم داشت و مابقی فروش، مربوط به رایانه‌های ویندوز بود.

اقدام اخیر مایکروسافت می‌تواند مانعی را که تا پیش از این برای خریداران رایانه وجود داشت و آن را مجبور می‌کرد یک رایانه مک را انتخاب کنند، از بین می‌برد. فون لینک پیش از این فقط با گوشی‌های اندرویدی کار می‌کرد.

نرم افزار فون لینک به انداز پیام‌های اپل برای مک ویژگی ندارد و طبق گزارش وب سایت ورج، از طریق بلوتوث کار می‌کند و لازم است که اپلیکیشن لینک به ویندوز مایکروسافت در آیفون نصب شده باشد.

آیفونی که به رایانه شخصی ویندوز وصل شده باشد، اعلان‌ها را از گوشی کار می‌گیرد و پیام‌ها را در ویندوز نمایش می‌دهد. این نرم افزار از پیام‌های گروهی از طریق آی‌مسیج پشتیبانی نمی‌کند و به کاربران اجازه نمی‌دهد عکس یا ویدئو ارسال کند. فون لینک می‌تواند تنها پیام‌هایی را نمایش دهد که ارسال یا دریافت می‌شوند. بنابراین، کاربری که پیام‌هایی را در گوشی خود ارسال کرده است، آن بخش از تاریخچه پیام را در اپلیکیشن ویندوز نخواهد دید.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، مایکروسافت اعلام کرد ویژگی پیام رسانی توسط iOS‌ محدود شده است. اما نماینده اپل در این باره توضیحی نداد.

جدیدترین اخبار و مقالات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در پایگاه خبری و تحلیلی جهان دیجیتال دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید