اتصال دومین خال به 5G در تهران | خبر خوش وزیر ارتباطات

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، کاهش تأخیر، ظرفیت بالای دسترسی، قابلیت اطمینان بسیار بالا، ارتقا ارتباطات موبایل پهن باند و نبوغ اتصال و وفاق اشیا درون سطح بسیار عریض ازجمله فردی های نسل پنج ارتباطی است که این فناوری نوین ارتباطی را به عنوان یک فناوری تحول ساز که سایر جنبه های فناوری را نیز متحول می کند، مطرح کرده است.

محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری داده ها- سال گذشته درباره اینترنت نسل پنج گفته وجود مقدمات پیاده سازی 5G در ایران انجام شده است و از اجرایی کردن بدوی نسخه 5G و نمایش خدمات اینترنت نسل ۵ به عنوان یک دعوی اکید و فقر کسب وکارها درون کشور وقوف داده وجود. او همچنین ۱۶ خرداد ماه سال جاری، از گمارش بدوی سایت 5G خلال یک ماه خبر داده و اقرار کرد که مطابق برنامه تا شهریورماه، پنج منطقه تاریخی تهران زیر پوشش خاندان پنجم تلفن همراه قرار می گیرد.

در این راستا نخستین سایت 5G ایران، یکم مردادماه سال جاری با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ایرانسل، داخل نگرش پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، واقع تو خیابان کارگر شمالی تهران متد اندازی شد. آذری جهرمی نیز امروز با سرایت شمایل زیردر توییتر، نوشت: امیرآباد تهران، سلسله پنجم تلفن همراه، امروز. گمارش دو نقطه در تهران بوسیله تکمیل رسیده، سه گانه نقطه ابدی مانده تا خاتمه شهریور ماه.