آکوافای با شعار دسترسی بوسیله وای فای در پایین تر آب ابداع شد

تیم تحقیقاتی دانشگاه بینش و صنعت ملک عبدالله (KAUST) در عربستان سعودی سیستم ارتباطی آکوافای را ابداع کرد که با برقراری ارتباط بی سیم، اطلاعات را از زیر آب منتقل می نرم. ارتباطات بی سیم درون زندگی روزمره ی ما از تلفن همراه گرفته تا وای فای شوهردار دردسترس هستند و کاربردهای اضافی دارند؛ اما برقراری این طور ارتباطات پرسرعتی تو مسیرهایی مانند ذیل آب مشکلات یدکی دارد. آکوفای برای برقراری تماس بین مراکز داده ی کوچکتر آب با زیرساخت شبکه ی سطح متجاوز مطلوب است.   محققان بخاطر ابداع این سیستم، از ابزارهای ساده و دردسترس ازجمله رایانه ی تک بردی رزبری پای به عنوان مودم مصرف کرده اند. همچنین، آن ها این وسایل را سازوار با استاندارد بی سیم 802.11 ساخته اند تا به استراحت بوسیله اینترنت جهانی متصل شود و ارتباط مداوم و بدون قطعی داشته باشد.

رزبری پای به عنوان مودم سیگنال استاندارد بی سیم را به سیگنال نوری (لیزر) تحول می کند. این سیگنال به عضو غواص روی دریا می رسد و در آنجا، رزبری پای آن را تبدیل و داده ها را ازطریق لیزرهای آبی و سبز منتقل می درنگ. سیگنال تبدیل شده ازطریق این لیزرها با حداکثر سرعت ۲/۱۱ مگابیت برثانیه در فاصله ی ۲۰ متری، بوسیله گیرنده ی نوری ذیل آب نقل مکان می شود.

محققان این سیستم متاخر را بخاطر وابستگی های اسکایپ و احاله فایل ها خلق کردن کردند؛ اما رزبری پای محدودیت هایی خلق کرده است. به گفته ی تیم تحقیقاتی، برای برقراری ارتباطات دورتر و واگذاری داده های بیشتر، لازم است مودم نوری عام جایگزین رزبری پای شود. همچنین، مشکل ارشد تری که تو استفاده از فناوری آکوافای وجود دارد، اختلالات نوری مولود از روانی و حرکت آب است.

محققان دانشگاه ملک عبدالله برای رفع این مشکلات، چند راهکار درون نظر گرفته اند؛ ازجمله جهیز دو لیزری که لیزر کوفته به برقراری تماس معاون نرم و لیزر زورمند اطلاعات را انتقال دهد و درصورت اکید ارتباط، لیزر ضعیف موضع کم قیمت را برای برقراری مکرر آن هویدا درنگ. همچنین، برای رفع بغرنج می استعداد مجموعه ی گیرنده ها را افزایش عدالت. این جهیز بسان آنتن مایمو موجود در سخت افزار شبکه ی پیشرفته ارتکاب می کند. درواقع، مایمو فناوری اشاعه امواج درون سیستم های مخابراتی بی سیم است که از چند آنتن داخل فرستنده و گیرنده مصرف می شود.بیشتر بخوانید:آموزش رفع مشکل عدم یکدلی به اینترنت تو آپدیت 2004 ویندوز 10چگونه رنگ تب کروم را تغییر دهیم؟چگونه در ویندوز 10 ایمیل را به فایل PDF تبدیل کنیم؟آموزش تست سرعت اینترنت؛ اینترنت شما واقعا چند مگابیت بر حین است؟گوگل درایو، وان درایو یا DropBox؛ کدام یک از این سه سرویس پس انداز سازی ابری کم ارزش هستند؟