۷۰ هزار سیم کارت مزاحم پیامکی در ۳ ماه قطع شد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، در حالی که تا پایان سال ۹۸ آمار سازمان تنظیم هنجار و ارتباطات رادیویی از اندازه ۲۴۰ هزاره سیم کارت مزاحم پیامکی حکایت داشت، هم اکنون با تسریع این روند، داخل اندک از ۳ ماه گذشته، این آمار به پیمانه ۳۱۰ هزار سیم کارت منجر شده است.

تلاقی با موضوع تبلیغات پیامکی از حدود ۱.۵ سال گذشته در قالب مسدودسازی سیم کارت های انحصاری که پیامک های مزاحم تبلیغاتی ارسال می کنند، عقب می شود و تا خاتمه سال ۹۸ سازمان تنظیم هنجار و ارتباطات رادیویی حدود ۲۴۶ هزاره سیم کارت را بوسیله این برهان مسدود کرد.

اجرای محاکمه پیمانه خطوط موبایلی که مبادرت بوسیله ارسال پیامک های تبلیغاتی می کنند، از بهمن ماه ۹۷ و مقابل دستور رئیس جمهور در دستور کار رگولاتوری فراغت گرفت. اگرچه بیش از ۳۱۰ هزار سیم کارت تا کنون به برهان این تخلف مسدود شده است اما شواهد نشان می دهد که مشترکان تلفن همراه همچنان از دریافت پیامک های تبلیغاتی ناخواسته گلایه مند هستند و این سیاست، مشکل را بوسیله صورت ۱۰۰ درصد حل نکرده است. با این وجود شواهد نشان می دهد که روانی اصابت با متخلفان سرعت یافته است.

کاربرانی که از دریافت پیامک های تبلیغاتی که با شماره های شخصی برای آنها ارسال می شوند ناراضی هستند، می توانند از قاعده سامانه دستوری «ستاره ۸۰۰ مربع» شماره هایی که این پیامک ها را ارسال کرده اند به رگولاتوری اعلام کنند.

مطابق آمار رگولاتوری، بیشترین اعتراضات از پیامک های تبلیغاتی مربوط بوسیله پیامک هایی است که از سمت سیم کارت های انحصاری و بوسیله صورت انبوه ارسال می شود. از آنجایی که از این سیم کارت ها تنها برای ارسال پیامک متراکم استعمال شده است و درخت سرو دیگری از آن فعال نیست، این تخلف بر مبنای ظرفیت اضافی از پیامک که از عادت این سیم کارت ها ارسال می شود قابل خبر است.

به همین دلیل رگولاتوری از مشترکانی که این پیامک ها را ستاندن می کنند خواسته است که از طریق کد دستوری، مشخصات این سیم کارت های مزاحم را گزارش دهند.

سازمان انتظام مقررات و ارتباطات رادیویی آذر ماه ۹۸ برای تشدید برخورد با افرادی را که با شماره های شخصی اقدام به ارسال پیامک های تبلیغاتی مزاحم می کنند وهله داد و اطلاع دادن کرد که تصمیم دارد تمام سیم کارت های متعلق به مشترکی که از سیم کارت خویشتن برای ارسال پیامک های مزاحم استعمال می کند را غیرفعال کند. البته بوسیله دیدن می رسد این سیاق فعلاً اجرایی نشده است.

مشترکان موبایل همچنین می توانند با شماره گیری کد دستوری ستاره هشتصد مربع (#۸۰۰*) نسبت به درخواست حد درخت سرو پیامک های انبوه تبلیغاتی خود رفتار کنند.

در این سامانه علاوه بر امکان درخواست برای قطع خدمات و تبلیغات، گزینه ای همچنین بخاطر اعلامیه از خط شخصی حیات دارد که کاربر با واقف کردن شماره موبایلی که از آن پیامک ستاندن می نرم می تواند آن را گزارش داده تا رگولاتوری نسبت به بست کردن آن عده اقدام درنگ.