سرفیس لپ تاپ 4 احتمالا بوسیله تراشه Ryzen 7 4800U مجهز می شود

آن نعوظ که بوسیله نظر می رسد، مایکروسافت قصد دارد درون نسل بعدی محصولات خانواده ی سرفیس لپ تاپ، از پردازنده ساخت AMD استفاده بطی ء. به تازگی، بنچمارک هایی متاخر منتشر شده اند که عملکرد یکی از محصولات مایکروسافت را نشان می دهند؛ محصولی که از پردازنده ی خانواده ی AMD Ryzen 4000 مصرف می کند. این بنچمارک ها احتمالا بهسرفیس لپ تاپ ۴ (Microsoft Surface Laptop 4) تعلق دارند.

مایکروسافت هنوز مصرف از پردازنده های اینتل را برای محصولات قوم ی سرفیس کنار نگذاشته است؛ ولی بوسیله نظر می رسد قصد دارد دست مشتریان سرفیس لپ تاپ۴ را تو تهیه ی کانفیگ ها با پردازنده های مختلف باز بگذارد.  در بنچمارک جدیدی که در دیتابیس 3DMark دیده شده است، یکی از محصولات مایکروسافت با پردازنده ی AMD Ryzen 4800U مشاهده می شود که از سیستم عامل ویندوز ۱۰ با به روزرسانی ماه مه کاربرد می کند. این موضوع نشان می دهد سرفیس لپ تاپ ۴ احتمالا قرار است پا جای پای سرفیس لپ تاپ ۳ بگذارد.

سال گذشته، سرفیس لپ تاپ ۳ با پردازنده های مرکزی AMD Ryzen 7 3780U و Ryzen 5 3580U روانه ی میدان شد. این دو پردازنده در سرفیس لپ تاپ ۳ تغییراتی به خود دیده بودند تا قدرت پردازشی بیشتری ارائه دهند. سرفیس لپ تاپ ۳ توانست دیدن کارشناسان صنعت فناوری و البته بسیاری از کاربران عادی را فراخوانی کند؛ ازاین رو، احتمال می دهیم مایکروسافت تغییری در سیاست هایش ابداع نکند و همچنان به استفاده از پردازنده AMD ادامه دهد.

Ryzen 7 4800U برخلاف پردازنده ی به کاررفته در سرفیس لپ تاپ ۳ به هشت هسته و ۱۶ ترد مجهز است. Ryzen 7 4800U به طورویژه برای وسیله های استیل وزن طراحی شده و درمقایسه با نسل پیش هنگام اجرا کارهای متنوع یخ تر می ماند. این پردازنده ی تیم قرمز که برپایه ی لیتوگرافی هفت نانومتری ساخته شده است، بوسیله زیبایی از سرعت کلاک محور و استواری شده (بوست) ۱/۸ و ۴/۲ گیگاهرتز بهره می سرما و قابلیت طراحی حرارتی (TDP) آن در حالت پیش فرض، ۱۵ وات اعلام شده است. استفاده از Ryzen 7 4800U باعث می شود عملکرد طاسی سرفیس لپ تاپ ۴ از سرفیس لپ تاپ ۳ به شکل محسوسی بهتر باشد؛ بجهت این تراش ی AMD از نسل پیش دوبرابر هسته و ترد بیشتری دارد.

گفته می شود مایکروسافت از مدتی پیش آزمایش روی پردازنده های دیگر را بخاطر مصرف از سرفیس لپ تاپ ۴ آغاز کرده است که از بین آن ها می توانیم بوسیله Ryzen 5 4500U اشاره کنیم؛ تراشه ای که از ۶ هسته و ۶ ترد نصیب می گیرد. مدتی پیش، مدلی ناشناخته از دستگاه های قوم ی سرفیس با خراش ی Ryzen 5 4500U تو یکی از بنچمارک ها دیده شد که سرعت کلاک پایه ی آن ۲/۳ گیگاهرتز و سرعت کلاک تقویت شده اش ۴ گیگاهرتز بود.

تا این لحظه، سررشته ها نشان می دهند سرفیس لپ تاپ ۴ ازلحاظ غلبه پردازشی قرار است بهبودهای درخورتوجهی درمقایسه با سلاله فعلی بوسیله خود ببیند. گفته می شود مایکروسافت و AMD در حال شریک تنگاتنگی هستند تا بتوانند تو اندازه امکان قدرت پردازشی زیادی به سرفیس لپ تاپ ۴ تزریق کنند. درنهایت، باید رویت مقدار لپ تاپ مایکروسافت سرفیس لپ تاپ ۴ چقدر خواهد بود.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره ی این وقوف چیست؟بیشتر بخوانید:گلکسی بوک S، اولین لپ تاپ دنیا با خراش لیک فیلد اینتل عرضه شداپل با همکاری هنرمندان عکاس و آهنگساز، ویدیوهای تبلیغاتی جدیدی منتشر کردرشوه احتمالی MSI به یک یوتیوبر بخاطر عدم گستردن نظر منفیلنوو کامپیوترهای جدید گیمینگ لیجن را با پردازنده های AMD Ryzen معرفی کردچرا اپل درباره نهفتن دوربین مک بوک بوسیله کاربران هشدار می دهد؟