سرفیس لپ تاپ 4 احتمالا به تراشه Ryzen 7 4800U مجهز می شود

آن نعوظ که به نظر می رسد، مایکروسافت نیت دارد داخل دودمان بعدی محصولات قوم ی سرفیس لپ تاپ، از پردازنده ساخت AMD کاربرد یواش. به تازگی، بنچمارک هایی متاخر منتشر شده اند که عملکرد یکی از محصولات مایکروسافت را نشان می دهند؛ محصولی که از پردازنده ی خانواده ی AMD Ryzen 4000 مصرف می کند. این بنچمارک ها احتمالا بهسرفیس لپ تاپ ۴ (Microsoft Surface Laptop 4) تعلق دارند.

مایکروسافت هنوز استفاده از پردازنده های اینتل را برای محصولات خانواده ی سرفیس کنار نگذاشته است؛ ولی به دیدن می رسد قصد دارد دست مشتریان سرفیس لپ تاپ۴ را تو تدارک ی کانفیگ ها با پردازنده های مختلف باز بگذارد.  تو بنچمارک جدیدی که در دیتابیس 3DMark دیده شده است، یکی از محصولات مایکروسافت با پردازنده ی AMD Ryzen 4800U مشاهده می شود که از سیستم عامل ویندوز ۱۰ با بوسیله روزرسانی ماه مه استفاده می بطی ء. این موضوع نشان می دهد سرفیس لپ تاپ ۴ احتمالا قرار است پا جای پای سرفیس لپ تاپ ۳ بگذارد.

سال گذشته، سرفیس لپ تاپ ۳ با پردازنده های مرکزی AMD Ryzen 7 3780U و Ryzen 5 3580U روانه ی راسته شد. این دو پردازنده داخل سرفیس لپ تاپ ۳ تغییراتی به خویشتن دیده بودند تا قدرت پردازشی بیشتری ارائه دهند. سرفیس لپ تاپ ۳ توانست دید کارشناسان صنعتی فناوری و البته بسیاری از کاربران عادی را جلب کند؛ ازاین رو، گمان می دهیم مایکروسافت تغییری در سیاست هایش ابداع نکند و همچنان به مصرف از پردازنده AMD ادامه دهد.

Ryzen 7 4800U برخلاف پردازنده ی به کاررفته درون سرفیس لپ تاپ ۳ بوسیله هشت هسته و ۱۶ شکننده مجهز است. Ryzen 7 4800U بوسیله طورویژه برای دستگاه های سبک کمیت طراحی شده و درمقایسه با نسل پیش هنگام انجام کارهای مختلف یخ تر می ماند. این پردازنده ی تیم قرمز که برپایه ی لیتوگرافی هفت نانومتری ساخته شده است، بوسیله نظام از سرعت کلاک پایه و استواری شده (بوست) ۱/۸ و ۴/۲ گیگاهرتز یکروز می سرما و استعداد مدل سازی حرارتی (TDP) آن در حالت پیش فرض، ۱۵ وات اطلاع دادن شده است. مصرف از Ryzen 7 4800U باعث می شود عملکرد کلی سرفیس لپ تاپ ۴ از سرفیس لپ تاپ ۳ به شکل محسوسی بهتر باشد؛ بجای این تراشه ی AMD از نسل پیش دوبرابر هسته و ترد بیشتری دارد.

گفته می شود مایکروسافت از مدتی پیش آزمایش روی پردازنده های دیگر را بخاطر استعمال از سرفیس لپ تاپ ۴ آغاز کرده است که از بین آن ها می توانیم بوسیله Ryzen 5 4500U اشاره کنیم؛ تراشه ای که از ۶ هسته و ۶ ترد بهره می گیرد. مدتی پیش، مدلی ناشناخته از دستگاه های خانواده ی سرفیس با تراشه ی Ryzen 5 4500U درون یکی از بنچمارک ها دیده شد که سرعت کلاک پایه ی آن ۲/۳ گیگاهرتز و سرعت کلاک تقویت شده اش ۴ گیگاهرتز بود.

تا این لحظه، شایعه ها علامت می دهند سرفیس لپ تاپ ۴ ازلحاظ قدرت پردازشی استراحت است بهبودهای درخورتوجهی درمقایسه با سراب فعلی بوسیله خویشتن ببیند. گفته می شود مایکروسافت و AMD درون حال همکاری تنگاتنگی هستند تا بتوانند درون قطع امکان قدرت پردازشی زیادی بوسیله سرفیس لپ تاپ ۴ اماله کنند. درنهایت، باید رویت قیمت لپ تاپ مایکروسافت سرفیس لپ تاپ ۴ چقدر خواهد بود.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره ی این خبر چیست؟بیشتر بخوانید:گزارش کنفرانس شب گذشته هواوی؛ از HMS تا معرفی محصولات جدیدمهاجرت اپل از پردازنده های اینتل به آرم چه پیامدهایی برای مشتریان حقوق بگیر مک دارد؟ایسر تعدادی کامپیوتر شخصی و متاع جانبی درون قسمت قسمت کردن های گوناگون معرفی کردن کرددل تجهیزات کامل گیمینگ شامل لپ تاپ، نمایشگر و کامپیوتر رومیزی معرفی کردن کردلیست وسیله های تحت پشتیبانی iOS 14 و iPadOS 14 و macOS Big Sur و watchOS 7