در سال ۲۰۲۰ عزب یک لپ تاپ با نبوغ AMD SmartShift عرضه می شود

پردازنده های شتاب یافته ی سری رنیور خانواده ی رایزن ۴۰۰۰ AMD که تاریخ رونمایی آن ها به اوایل سال جاری میلادی برمی گردد مهیا به برخی توان ها و فناوری های جدید هستند که روی افزایش قدرت پردازشی آن ها پی محسوسی می گذارد. AMD با بهره گیری از راه هایی متاخر تلاش کرده است میزان کاربرد انرژی پردازنده های شتاب یافته ی جدید را چه بوسیله هنگام فعالیت های معمولی و چه به طی بیکار بودن، کاهش دهد.

افزون بر این، آویشن قزل قابلیتی جدید به تراشه های سری رنیور آورده است که اسمارت شیفت (SmartShift) نامیده می شود و بوسیله منظور مدیریت توان طراحی حرارتی (TDP) مورداستفاده راحتی می گیرد. قابلیت اسمارت شیفت مخصوص سیستم هایی است که مهیا بوسیله پردازنده ی پیشدستی کردن یافته ی AMD و همچنین کارت گرافیک مجزای این شرکت هستند. این قابلیت به سیستم امکان می دهد توان مدل سازی حرارتی دو پردازنده موردبحث را به اشتراک بگذارد تا بتواند بوسیله وظایف مختلف به شکلی پویا قابلیت خاصی را اختصاص دهد. 

اسمارت شیفت را می استعداد قابلیتی در سطح پلتفرم بوسیله حساب آورد که برای حکم کردن به جوانب متعددی از سیستم توکل است؛ جوانبی که از خویشتن پردازنده ی دستگاه تا چینش سیستم خنک کننده را شامل می شود. اسمارت شیفت قابلیتی است که سازندگان لپ تاپ برای یکروز قبض از آن باید به لباس ویژه برنامه ریزی کنند. این یعنی بهره مندی لپ تاپ ها از پردازنده های AMD لزوما به ذهنی پشتیبانی آن ها از نبوغ اسمارت شیفت محو و باید فدایی بهترین سازی های دیگر در محصولات اعمال شود.

تاریکی های مصرف از اسمارت شیفت باعث شده است که تابه امروز عزب یک لپ تاپ با این قابلیت روانه ی بازار شود. لپ تاپ موردبحث G5 15 SE بیرونی است که مدتی پیش معرفی کردن شد. داخل نخست تصور می کردیم که باهم اتحاد کردن های دیگر هم به فکر مصرف از اسمارت شیفت تو محصولات پایگاه افتاده باشند، بااین حال از استراحت مشهود لپ تاپ دل G5 15 SE قرار است تنها لپ تاپ مجهز بوسیله اسمارت شیفت برای سال ۲۰۲۰ باشد.

فرانک آزور، معمار بزرگ راهکارهای گیمینگ در AMD، در پاسخ بوسیله سؤال یکی از کاربران در توییتر بوسیله عارض رسمی اعلام کرده است G5 15 SE قلب تنها لپ تاپ سال ۲۰۲۰ خواهد حیات که با قابلیت اسمارت شیفت دردسترس صبر می گیرد. موافق گفته های آزور، بوسیله طور متعارف پیدایش لپ تاپ ها در چرخه ی زمانی یک ساله انجام می شود. این چرخه ی یک ساله به همراه برخی پیش نیازهای متخصص اسمارت شیفت باعث شده اند اضافه کردن این استعداد به لپ تاپ ها زمان به خشکی امدن باشد؛ درواقع شریک ها باید از مدت ها پیش برای بهره گرفتن از اسمارت شیفت درون محصولات شان پروگرام بریزند . مقاله ی مرتبط:اسمارت شیفت؛ مکانیزمی برای برقراری موازنه در نبوغ مصرفی لپ تاپ های حاضر به AMD Ryzen

آن طور که به نظر می رسد قلب از مدت ها پیش روی اسمارت شیفت کار کرده است تا درنهایت بتواند آن را بوسیله لپ تاپ جدیدش اضافه کند. بدین ترتیب دل نخستین و عزب شرکت دنیا است که در سال ۲۰۲۰ لپ تاپی با اسمارت شیفت بوسیله دست استفاده کنندگان می رساند. 

فرانک آزور درون دنباله ی توییت خود همچنین می گوید AMD منظور دارد در همکاری با انبازی های متنوع حساب لپ تاپ های مجهز به اسمارت شیفت را تو سال ۲۰۲۱ افزایش دهد تا کاربران بیشتری امکان تهیه ی آن ها را داشته باشند. بنابراین طبق اطلاعیه ی جدید نباید خواستار ارائه ی لپ تاپ دیگری در سال ۲۰۲۰ باشیم که از اسمارت شیفت بهره بگیرد. 

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درون این زمینه دارید؟بیشتر بخوانید:میزان ساختگی آیفون 12 طراحی و ابعاد آن را در دنیای حقیقی علامت می دهدلیست وسیله های دون پشتیبانی iOS 14 و iPadOS 14 و macOS Big Sur و watchOS 7اپل iOS 14 را معرفی کردن کردسرفیس لپ تاپ 4 احتمالا به تراشه Ryzen 7 4800U حاضر می شودمزایا و معایب حسگر مبصر دوربین گوشی هوشمند