اپل و گوگل بخاطر تکنولوژی ردیابی وفاق کووید-۱۹ انبازی می کنند

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از هلث دی نیوز اپل و گوگل برای ایجاد تکنولوژی بخاطر ردیابی تماس کووید-۱۹ با یکدیگر انبازی می کنند. این همکاری مشترک بوسیله ایجاد پلتفرم هایی برای هر دو  جهیز عاملiOS و اندروید خواهد انجامید که امکان استفاده از بلوتوث برای پیگیری تماس بوسیله منظور کاهش گستردن ویروس کرونا می دهد.

به خشکی امدن بنیان گزارش گوگل درون این باره «پیگیری تماس» به افراد هشدار می دهد که ویژگی که اخیرا با او در تماس بوده اند، بعدا بوسیله ویروس کرونا مشغول شده است، و بنابراین احتمالا تو معرض ویروس قرار گرفته اند. 

همکاری این دو شرکت دو مرحله خواهد داشت. اپل و گوگل داخل ماه مه (اردیبهشت) اپلیکیشنی را برای کاربران در اپل استور و گوگل پلی استور برای دانلود کردن منتشر می کنند.

بعد این همکاری ها داخل ماه های آینده بخاطر خلق یک پلتفرم گشاد تر ردیابی وابستگی بر اساس بلوتوث امر خواهند کرد که تو پلتفرم های iOS و اندروید گنجانده می شوند.

در این ضابطه پیگیری تماس تلفن ها از داده های بلوتوث رای ردیابی افراد در هنگامی که نزدیک یکدیگر هستند، استفاده می کند. چنانچه انحصاری آزمایش ویروسی اش مثبت شود، می توانند این اطلاعات را بوسیله اپلبکیشن بدهند و بعد اپلیکیشن افرادی که با تلفن هایشان در نزدیک این شخص قرار دارند، هشدار دهد.