آموزش انحصاری سازی صفحات مایکروسافت اج

آخرین نسخه از مرورگر اج مایکروسافت مبتنی پیاده شدن کرومیوم گوگل کروم است؛ بنابراین، بسیاری از ویژگی های مرورگر کروم ازجمله شخصی سازی پنجره جدید (New Tab) حال در این مرورگر تیمار وجود دارد. تو این مطلب آموزش، روش انحصاری سازی این پنجره بخاطر بهبود تجربه ی کاربری از این مرورگر را شرح خواهیم داد. هر پنجره متاخر در مرورگر اج به طور پیش تصور یک نوار خیز وجوی بینگ و لینک های سریع به پربازدیدترین صفحات شما و جدیدترین اخبار را دربر می گیرد.مقاله های مرتبط:هر آنچه باید درباره مرورگر مایکروسافت اج جدید بدانیدمرورگر متاخر Edge مبتنی پیاده شدن کرومیوم برای کاربران ویندوز و مک منتشر شدچیدمان پنجره جدید

با چیدمان دریچه شروع می کنیم. سه حالت آماده برای استفاده بود دارد: تمرکزی (Focused) و انگیزشی (Inspirational) و اطلاع بخشی (Informational). هرکدام از این سه تضاد کمی در نحوه ی نمایش اطلاعات دارند که این تفاوت ها از این قرار است:تمرکزی (Focused): چیدمان پیش تخیل مرورگر اج است. ظاهرش ساده و مینیمالیستی است و نوار نبض وجوی بینگ و لینک های نوک تیز و نوار مایکروسافت نیوز را دارد.انگیزشی (Inspirational): این چیدمان دقیقا مانند چیدمان قبلی است، با این تضاد که تمثال روز بینگ را تو پس اساس ی پنجره نمایش می دهد.اطلاع اندکی (Informational): آخرین چیدمان تمامی فردی های دو چیدمان پشته را دارد؛ اما تضاد آن جزء خبری وسیع ترش است که در آن اخبار و مقالات مطابق با دلخواه ی شما نمایش داده می شوند.

حال پنجره ای متاخر بازکنید. بخاطر این فرمان بر « » درکنار پنجره ی فعلی کلیک کنید.

درون پنجره ی جدید، روی تصویر چرخ کنگره در گوشه ی بالا و راست کلیک کنید تا تنظیمات چیدمان پنجره نمودار شود.

تمامی چیدمان ها را تجربه کنید و ببینید کدام یک بیشتر به مذاقتان خوش می آید.

اگر سه چیدمان آماده توجه شما را جلب نکرد، می توانید تعدادی از عناصر صفحه را انحصاری سازی کنید. روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید و در فهرست ارائه داده شده، به Custom بروید.

از این سرنوشت می توانید لینک های تند و تصویر روز و نحوه ی عرضه مایکروسافت نیوز را شخصی سازی کنید. تنها قسمتی که نمی توانید غیرفعالش کنید، نوار خیز وجوی بینگ است.

کلیک بر منو بازشو Content به شما رخصت می دهید نحوه ی ارائه محتوای مایکروسافت نیوز را انتخاب کنید. می توانید گزینه ی مدنظرتان را از میان گزینه های نمایش بوسیله محض بارگذاری، نمایش سرخط اخبار، نمایش طی اسکرول خواه عرضه ندادن انتخاب کنید.

اگر از تصویر روز لذت می برید؛ اما علاقه ای بوسیله محتوای یدکی ندارید، به راحتی می توانید لینک های زننده و محتوای مایکروسافت نیوز را غیرفعال کنید. درون این حالت، با دریچه ای لطیف و سهل روبه رو خواهید شد.

در غیراین صورت، می توانید همه ی موارد را غیرفعال کنید تا ساده ترین وضعیت پنجره متاخر را داشته باشید.

انحصاری سازی لینک های سریع (Quick Links)

اج تمامی لینک های عرضه داده شده داخل لینک های سریع را از سایت های بازدیدشده برمی گزیند و آن ها را به شکل کاشی در تحت نوار نبض وجو ارائه می دهد. شما می توانید این کاشی ها را حذف کنید یا نامشان را تغییر دهید خواه کاشی های جدیدی اضافه کنید.

برای تغییرنام کاشی، روی آیکون سه نقطه ی کاشی مدنظر کلیک و گزینه ی Rename را از فهرست برگزینی کنید.

شهرت متاخر کاشی را وارد کنید و Save را بزنید.

برای افزودن وب سایتی به مدخل لینک های سریع، روی « » داخل مربع سفید کلیک کنید.

در پنجره ی بازشده، نام و آدرس وب سایت مدنظر خویشتن را بیدار کنید و داخل اختتام برای ایجاد کاشی جدید، Add را بزنید.

برای حذف کاشی، روی آیکون سه گانه نقطه ی کاشی مدنظر کلیک و گزینه ی Remove را برگزینی کنید.

انحصاری سازی فید خبری مایکروسافت نیوز

فید خبری در قسمت پایینی پنجره ی جدید نمایش داده می شود و انحصاری سازی شدنی است. بخاطر تجربه ی بهترین کاربری از این بخش، بهتر است موضوعات دلخواهتان را برگزینی کنید تا تنها مطالب و اخبار مرتبط با این موضوعات نمایش داده شوند. بخاطر این کار روی Personalize در پایین صفحه کلیک کنید.

در پنجره بازشده، موضوعات دلخواه خود را با کلیک روی علامت « » دنبال و با کلیک روی تیک سبز حذف کنید. تغییرات فوری پس از اعمال مشاهده شدنی هستند.

بوسیله پایین اسکرول کنید تا نمایش اطلاعات هواشناسی را داخل بخش My Feed کوشا کنید.

نمایش آدرس دلخواه

شما می توانید سایت دلخواه خود را هر زمانی مشاهده کنید که پنجره ای جدید باز می کنید. این نبوغ هنوز به نعوظ پیش فرض در مایکروسافت اج وجود ندارد و برای استعمال از آن به نصب افزونه ای از کروم وب استور احتیاج دارید. اگر تا بوسیله حال این انتظام را انجام نداده اید، گمارش افزونه های کروم در اج جدید را باید فعال کنید. برای فعال کردن امکان گمارش افزونه های کروم تو اج، مراحل عرشه را طی کنید.

نخست روی سه نقطه ی افقی در گوشه رفعت و حق مرورگرتان کلیک کنید تا منو مرورگر باز شود.

روی گزینه ی Extensions کلیک کنید.

گزینه ی Allow extensions from other stores را از گوشه پایین و چپ صفحه Extensions فعال کنید.

پیغامی مبنی بر تاییدنکردن افزونه های Chrome Web Store یا هرجای دیگری دریافت می کنید. روی Allow کلیک کنید.

از این پس، امکان گمارش افزونه های کروم و سایر استورها روی اج را خواهید داشت. داخل دید داشته باشید این افزونه ها روی اج آزمایش نشده و ممکن است با باگ هایی مواجه شوید. پیشنهاد می شود افزونه ها را یک به یک گمارش و ایفا کنید تا درصورت برخورد با مشکل، بدانید مشکل از کدام افزونه است و آن را حذف کنید.

پس از آنکه اجازه ی گمارش افزونه ها از سایر استورها را فعال کردید، بوسیله Chrome Web Store بروید و افزونه ی New Tab Redirect را نصب کنید. روی گزینه ی Add to Chrome کلیک کنید تا افزونه به مرورگرتان افزوده شود.

پیش از انتصاب شدن افزونه، نیاز به احراز چند دسترسی بود دارد. دسترسی های لازم را مطالعه و بعد روی Add Extension برای اتمام انتصاب افزونه کلیک کنید.

پس از نصب افزونه، روی آیکون آن کلیک و گزینه ی Extension options را انتخاب کنید.

اگر آیکون افزونه را درکنار نوار آدرس خود مشاهده نمی کنید، روی آیکون منو کلیک کنید تا آیکون افزونه را ببینید.

حال درون تقدیر Redirect URL آدرس سایت مدنظرتان را بااطلاع کرده و Save را بزنید. دفعه ی بعد اینده که پنجره ی جدیدی باز کنید، به طورخودکار به آدرس دلخواه انتقال پیدا خواهید کرد.

افزونه و تم های بسیاری در کروم وب استور برای انحصاری سازی پنجره ی جدید وجود دارند که می توانند روی مرورگر اج هم اجرا شوند؛ اما ممکن است لمحه استفاده باگ هایی تجربه کنید.

شما از چه افزونه هایی برای دگرگونی پنجره New Tab استفاده می کنید؟ این افزونه ها را به ما و سایر کاربران زومیت معرفی کنید.  

تمامی پرسش های خویشتن درزمینه ی فناوری و… را در سایت جواب ۲۴ مطرح کنید.بیشتر بخوانید:مایکروسافت کاربران را بیش از پیش بوسیله مصرف از Edge ترغیب می کندویژوال استودیو کد بخاطر ویندوز 10 آرم داخل دسترس قرار گرفتنگاهی به ویندوز 3.0 مایکروسافت به مناسبت ۳۰ سالگی آنمایکروسافت وسایل متاخر مدیریت پروژه Outlook Spaces را درون نسخه آزمایشی منتشر کردمایکروسافت هوش مصنوعی را جایگزین سردبیران خود در Microsoft News کرد