همکاری اینتل و تایل برای تکثیر امکان ردیابی به لپ تاپ ها

شرکت های تایل و اینتل در حال تولید نبوغ پیگیری بلوتوثی داخل لپ تاپ های ویندوز هستند. تایل پیش از این بخاطر ابزار مختلف مثل گوشی های هوشمند، ریموت، چمدان و… پلتفرم ردیاب بلوتوثی نقشه کشی کرده وجود که با گمارش آن روی ابزار و خلق کردن شبکه ای اختصاصی، دستیار می درنگ هرگز وسایل خود را جایی گم نکنید. اکنون این شرکت داخل بیانیه ای اعلام کرده است با به روزرسانی بعدی اینتل برای شریک های تولیدکننده ی تجهیزات و قطعات اصلی (OEM) تو چند ماه آینده، ردیابی تایل را در مسیری استراحت دهد که تو لپ تاپ های بیشتری راحتی گیرد.

پیش از این، تایل قطعات بلوتوثی کوچکی بوسیله بازار عرضه کرده حیات که با گمارش آن روی کیف پول یا هرچیز دیگری، افراد بتوانند با معاون اپلیکیشن نصب شده روی گوشی هوشمند خویشتن آن ها را پیدا کنند.

باهم اتحاد کردن تایل تاکنون قطعات پیگیری عام خویشتن را بوسیله بازار کامپیوترهای انحصاری رسانده است. در نمایشگاه CES 2020، باهم اتحاد کردن HP اعلام کرد لپ تاپ Elite Dragonfly به ابدار اسباب ردیابی تایل به قیافه یکپارچه حاضر است. شعار شریک تایل از باهم اتحاد کردن با اینتل، تنها بسط فعالیت خود است تا بتواند این فردی را دراختیار تولیدکنندگان بیشتری صبر دهد.

انبازی تایل در بیانیه ی خود امتداد عدل:فناوری ردیابی تایل نخستین مایه در میدان تولیدکنندگان قطعات کامپیوترهای شخصی است که برای معلوم کردن دستگاه های کاربران به آن ها کمک می کند؛ بنابراین، لپ تاپ های آتی که اینتل پشتیبانی می کند، درصورت گم شدن بوسیله راحتی معین خواهند شد.مقاله های مرتبط:تایل، گجتی که مکان اشیاء گمشده را با همراهی به گوشی شما برملا می کندردیاب Tile مبتنی پیاده شدن دستیار هوشمند گوگل، کلیدهای گم شده را پیدا می درنگ

براساس ادعای شریک تایل، این قطعه بوسیله گونه ای طراحی شده است که حتی اگر وسیله درون حالت Sleep نیز باشد، رهگیری شدنی می ماند. در توضیح چگونگی این فرایند، تایل روانی فعالیت پیگیری را این این طور تشریح کرد: «با اینکه این انفراد ازطریق بلوتوث میسر خواهد شد، دسترسی بوسیله آن به میانجی ی به روزرسانی فیرم ویر و تنظیمات بایوس ارتکاب می شود». بنابراین، به کاربرد از سخت افزار خاصی نیازی حلق تا روی سیستم اضافه شود. ناگفته نماند در لپ تاپ دراگون فلای اچ معلول این امکان با انتصاب قطعه ی بلوتوث اختصاصی اجرا شده بود.

احتمالا کاربران می توانند با اپلیکیشن تایل روی گوشی همراه خود لپ تاپ گمشده ی خویشتن را پیگیری کنند؛ البته در نظر داشته باشید این امکان در محدوده ی زیبنده پشتیبانی بلوتوث فرمان می کند و درصورت خروج از محدوده کارایی دقیقی ندارد. راهکار باهم اتحاد کردن تایل برای جلوگیری از ناکارآمدی این نبوغ به دلیل انفراد بلوتوث، استفاده از شبکه ای از بلوتوث های اطراف کاربران است تا با کمک آن شبکه ی زیرپوشش خود را گسترش دهد؛ درنتیجه ویژگی جدید پیگیری تایل روی لپ تاپ ها باعث می شود فراموش کردن نگرش لپ تاپ بخاطر کاربران کمتر استرس ابداع کند.

همچنین، اینتل بوسیله شرکت های سازنده ی تراشه های بلوتوث بسان کوالکام، Dialog Semiconductor، سیلیکون لبز و توشیبا اعلام کرده است بررسی های لازم بخاطر اجرای این طرح را عمل دهند و زیرساخت های ضروری را آماده کنند.  

برای مشاهده کلیه اخبار و مقالات و تماشای ویدیوهای مرتبط با نمایشگاه به صفحه اختصاصی CES 2020 مراجعه کنید.بیشتر بخوانید:تبلت ویندوزی فوق مستحکم دورابوک U11 با پردازنده خاندان دهمی اینتل معرفی شدلینوس توروالدز از تعویض پردازنده اینتل رایانه اش با پردازنده AMD معارفه دادبررسی پردازنده های دوده ۱۰ اینتل از نگاه نشریات برومند جهانیاینتل شریک سازنده کارت های رابط شبکه سری Killer را تصاحب کردمشخصات لپ تاپ گلکسی بوک اس سامسونگ با پردازنده اینتل مشهود شد